reklam
Ana Sayfa Gündem 23 Haziran 2015 2244 Görüntüleme

Yılanların Aşkı Ölümle Bitti

Yılanların Aşkı Ölümle Bitti

Mersin’in Bozyazı ilçesi Tekeli mahallesinde  bir evin önünde çiftleşen kara yılanlar,  mahalleli tarafından korku ve paniğe  kapılarak  öldürüldü.

Havaların ısınmasıyla birlikte kırsal alanda ortaya çıkan yılanların çiftleşme dönemi olduğu ve bu dönemde yılanların saldırgan bir tutum sergilediği bilinmektedir. Yılanların normalde çok hızlı ve atik bir hayvan olmasına rağmen bu dönemde yılanlar, kendisine zarar verecek birinin yaklaştığını hissetmeyecek, göremeyecek kadar da kör olurlar. Bu körlükte yılanlar için ölüme kadar gidebilmektedir. Tekeli’de  kent merkezine kadar inen bir çift yılanın sonu da ölüm oldu. Tekeli Mahallesi Girne Sokak’ta bir çift kara yılanın çiftleştiğini gören vatandaşlar korktu. Mahallede küçük çocukların olduğunu ve yılanların bu çocuklara zarar vermesinden korkan  Şener Portakal ,her birinin boyu yaklaşık 1.75 m olan yılanları öldürdü.

Yılanların çiftleşme döneminde saldırgan ve ürkmeyen bir tavır  sergilediğini ileri süren Portakal, “ yılanın kendisine zarar verebileceğini düşünemeyecek kadar küçük çocuklar var mahallede. Ayrıca yılanlarda normal dönemlerde insandan kaçarken , bu dönemde insan sesini duyunca kaçıp gitmiyorlar. Dolayısıyla çocuklarımıza zarar verir endişesiyle yılanları öldürdüm. Yılanların süratli ve çok atik bir hayvan olduğu için , normal zamanlarda insanlardan kaçtığını ,  ancak çiftleşme sırasında birbirlerine adeta düğümlenmiş gibi kenetlenmiş  olduklarından kaçmaları mümkün olmadığını ,bu nedenle gördükleri her canlıya kendilerine zarar verebileceğini ,  içgüdüsel olarak  saldırabileceklerini düşündüğüm için  öldürmek zorunda kaldım” dedi.

Kaynak : Tekeli ajans

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

OTOPARK KALSIN MI ?  KALKSIN MI ?

OTOPARK KALSIN MI ? KALKSIN MI ?

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster