reklam
Ana Sayfa Gündem 23 Haziran 2015 1947 Görüntüleme

Anne Babasının Cesediyle Üç gün Yaşadı

Anne Babasının Cesediyle Üç gün Yaşadı

Alanya’da meydana gelen olayda iki kişinin öldüğü , 6 yaşındaki çocuklarının  komşularına çok acıktım diyerek yiyecek istemesi sonucu ortaya çıktı.

Olay Antalya ili Alanya ilçesi Mahmutlar mahallesinde meydana geldi. Bir site içerisinde kiraladıkları bir dairede kalan ve  8 Mayıs tarihinde Türkiye’ye  giriş yaptıkları ve ikametlerinin bulunmadığı öğrenilen , Ukrayna’lı Viacheslav Samilio (38) ve eşi Maiia Samilio (37) çifti aldıkları aşırı dozda alkolün etkisiyle evin salonunda oturur vaziyette hayatlarını kaybettiler. Olayın üzerinden  3 gün geçtikten sonra çiftin 6 yaşındaki çocukları Anzhelika Samilio açlık ve susuzluktan dolayı bitkin düştü. Küçük kız  evlerinin balkonuna çıkarak, hemen yan dairede oturan Rus komşularına seslenerek, aç olduğunu, yiyecek istediğini söyledi. Rus komşunun küçük kıza  anne ve babasını sorduklarında ise küçük kız , “Onlar uyuyor, uyandıramıyorum” demesi üzerine  durumdan şüphelenen komşuları çocuğa kapıyı açmasını söylediler. komşular durumdan şüphelenerek küçük kızdan kapıyı açmasını istedi. Sitenin kapıcısı ile birlikte daireye giren komşuları Ukraynalı çifti evin salonunda oturur vaziyette ölü olarak buldular. Durumun jandarmaya bildirilmesinin ardından olay yerine gelen ekiplerin ilk incelemesine göre çiftin alkol komasına girdikleri ve buna bağlı olarak öldükleri tespit edildi. Çocuk ise sağlık ekiplerinin kontrolünün ardından yetkililere teslim edildi. Jandarma ve savcılık tarafından evde yapılan inceleme sonrasında ise Viacheslav ve eşi Maiia Samilio’nun cesetleri otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi..

Ölen Samilio çiftinin çok alkol aldıklarını belirten komşuları 58 yaşındaki Metin Mutlu, “Çift buraya yaklaşık 1 ay önce kiracı olarak geldi. Komşularımızdan da duyduğumuza göre durmadan alkol içen, karısını döven ve hatta bazen içeri dahi almayan biriymiş. Son 3 gündür dışarı

çıkmıyor. İkisinin de alkol komasına girdiği ve öldüğü tespit ediliyor. Apartman görevlimiz yetkililere haber veriyor. “ dedi.

Anzhelika, pedagog ve avukat eşliğinde jandarma karakolunda yapılan işlemlerin ardından Alanya Sosyal Hizmet Merkezi yetkililerine teslim edildi. Küçük kız, buradan da görevliler eşliğinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gönderildi. Yetkililerin Samilio çiftinin Ukrayna’daki yakınlarına ulaşmaya çalışıldığı bildirildi.

Ukraynalı çiftin kesin ölüm nedenin belirlenmesi için de çalışmalar sürüyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerinin , evdeki şişelerde alkol kalmaması nedeniyle numune alamadığı öğrenilirken , yapılan ön otopside ise ölümün alkole bağlı olduğu öğrenildi.

Kaynak : alanyaajans.net

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster