reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 19 Şubat 2016 2911 Görüntüleme

Şehid Ateşi Anamur’a Düştü

Şehid Ateşi Anamur’a Düştü

Mersin´in Anamur İlçesi´nde ikamet eden ve Diyarbakır´ın Sur ilçesinde şehit olan Üsteğmen Enes Demir´in hem Mersin´in Anamur İlçesindeki dedesinin hem de Ankara´daki evine ateş düştü.  

Şehidin Anamur İskele Yalıevleri Mahallesi Rumana Hotel yanında ikamet eden Dedesi Yüksel Traş ve yakınları Anamur’dan az önce yola çıktı. Ambulans ve Sağlık görevlilerinin kontrolünde bilgilendirilen şehit yakınları Askeri bir araçla Ankara’ya gönderildi. Terörle mücadelenin 80 gündür devam ettiği Diyarbakır Sur´da şehit düşen Üsteğmen Enes Demir´in cenazesi Ankara´ya gönderilirken, yakınları da  Şehit Demir´in Keçiören´deki evlerine ulaşmak için yola çıktı.

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır´ın Sur İlçesi Hasırlı Mahallesinde Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı askerlerin operasyonları sırasında bir binanın göçmesi sonucu göçük altında kalan askerlerden 9´unun kurtarıldığı ve üç askerimizin de şehit olduğu öğrenildi. Şehidin ailesinin sabah saatlerinde Ankara´ya ulaşması beklenirken, şehidin Anamur’daki yakınlarının evine basın mensupları yaklaştırılmadı. 

kaynak : anamurekspres.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster