reklam
Ana Sayfa Ekonomi 10 Ağustos 2016 3271 Görüntüleme

Anamur İl Oluyor

Anamur İl Oluyor

Türkiye’de önümüzdeki günlerde nüfus bakımından şuan mevcut olan birçok ilden daha çok yoğunluğa sahip bazı ilçelerde düzenleme yapılarak il statüsüne kazandırılması beklenmekte.

İl olması ile ekonomik anlamda daha fazla gelişim gösterecek bu ilçeler ,  il olmaları halinde gerek şehirleşmede gerekse endüstride işsizliğin azalmasına da katkı sağlayacak.

Belirlenmiş nitelikleri taşıyan (merkeze uzaklık, gelişmişlik vb.) mevcut ilçelerden yeni iller kurulabilir. Daha önce Resmi Gazete’de yer alan ilana uygun olan ilçelerin il haline getirilmesi uygun görülmüştür.

İşte yapılması beklenen yeni düzenleme ile il statüsüne Katılacak Olan İlçelerin Listesi
Elbistan (Kahramanmaraş),Alanya (Antalya), Manavgat (Antalya),Anamur (Mersin), Edremit (Balıkesir), Beypazarı (Ankara), Bandırma (Balıkesir), Polatlı (Ankara),
Şereflikoçhisar (Ankara), Çorlu (Tekirdağ), Akhisar (Manisa), Develi (Kayseri), Erbaa (Tokat), Niksar (Tokat), Turhal (Tokat), Zile (Tokat), Ergani (Diyarbakır), Fethiye (Muğla), Erciş (Van), Ereğli (Zonguldak), Gebze (Kocaeli), Kâhta (Adıyaman), İnegöl (Bursa), Ereğli (Konya), Lüleburgaz (Kırklareli), Kozan (Adana), İskenderun (Hatay), Malazgirt (Muş), Midyat (Mardin), Siverek (Şanlıurfa) ,Nazilli (Aydın), Suşehri (Sivas), Şebinkarahisar (Giresun), Tarsus (Mersin), Sungurlu (Çorum),
Cizre,Şırnak ve Yüksekova  ilçeleri de il olacak ilçeler arasında.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster