reklam
Ana Sayfa Gündem 10 Mayıs 2017 3708 Görüntüleme

” nane ile limon “da Anamur’lu Senarist

Nane ile Limon – Kayıp Zaman Yolcusu, animasyonla canlı çekimin bir araya geldiği bir çocuk sinemasıdır.

12 Mayıs 2017 Gösterime girecek olan Filmin yönetmenliğini Günay Köker, senaristliğini ise Anamur’lu hemşerimiz Mehmet Barış Günger gerçekleştirmiştir.

Anamur’lu olan senarist Mehmet Barış Günger 1983 doğumludur. Çocukluğu Anamur’un Çarıklar Mahallesi’nde geçmiştir. Sırasıyla Efeler İlkokulu, Anamur İlköğretim Okulu, Anamur Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Matematik bölümünde eğitim almıştır.

İki yıl özel bir eğitim kurumunda matematik öğretmeni olarak çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir.

İstanbul’da çeşitli atölyelerde yaratıcı yazarlık, senaryo yazarlığı, kısa film yapımı,Yayıncılık – Editörlük gibi eğitimler almıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim amaçlı katıldığı kurslardan alınan diksiyon, seslendirme ve dublaj, spikerlik-sunuculuk(MEB onaylı), 1 yıldız dalıcı(TSSF onaylı) sertifikaları bulunmaktadır.

TRT çocuk ekranlarında yayınlanmış olan Cille ve Nane ile Limon çizgi dizilerinin senaryo yazım ekiplerinde bulunmuştur. Hali hazırda İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin senaristliğini yapmaktadır. Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu ilk uzun metraj film senaryosudur. Mayıs 2017 itibariyle İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin sinema filmi için senaryo yazım çalışmalarına devam etmektedir. 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ANAMUR İSKELESİ KAPATILDI

ANAMUR İSKELESİ KAPATILDI

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster