reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 3 Ağustos 2015 1885 Görüntüleme

Kaçırılan Polisimizden 7 Gündür Haber Yok

Kaçırılan Polisimizden 7 Gündür Haber Yok

Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nu kesen PKK mensupları tarafından kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak’tan hala haber yok. Annesi Ünzile Yabalak tek isteğinin oğlunun sesini duymak ve sağ salim kavuşabilmek olduğunu söyledi. Kayınbabasını ziyarete gittiği Erzurum’dan görev yeri olan Şanlıurfa’ya dönerken Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde, eşi Burcu Yabalak ve 3 çocuğunun gözleri önünde kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak’ın Mersin’in Bozyazı İlçesi Tekeli Mahallesi’ndeki baba evinde endişeli bekleyiş sürüyor.

Oğlunun başına kötü bir şey gelmesinden endişe eden anne Ünzile Yabalak oğluyla 27 Temmuz’da öğleyin görüştüğünü ve Salı sabahı yola çıktığını kaydetti. Olay saat 10.30’da olunca hemen haber aldıklarını anlatan anne Yabalak, “Ondan sonra haber alamadık. Sesini bir duysam umut artısı olacak. Ne haber var, ne sesi var. Telefonu zaten o anda kapanmıştı. Çocuklara dokunmadığı için bir teselli oluyoruz. Halkımızı dinleyince bir teselli oluyoruz. Yalnız kalsak acımız çok ağır olacak. Gelen gidenlerle acımız biraz azalıyor” ifadelerini kullandı.

Herkesin düşüncesinin birlik beraberlik olup çözüm bulunması olduğunu anlatan acılı anne, “Ateş düştüğü yeri yakar hesabı yandığın zaman daha fazla yananı düşünüyorsun. Bir değil 5 değil. Birlik beraberlik çözüm getirecekse getirsin. Duyarlı insanlarımızın sesi duyulsun. Yanmasın canlar, ne diyeyim. Ana yüreği çok farklı, baba babadır herkes görevini yapar da ananın emeği, ananın yüreği çok farklı” şeklinde konuştu.

‘KİMSE YANMASIN’

Yetkililerden tek isteklerinin terör olaylarının bitirilmesi olduğunu vurgulayan Yabalak şöyle devam etti:

“Kimse yanmasın. Emniyetin işi de zor. Nasıl önlenecek bilmiyorum. Biz burada gölgede terliyoruz, emniyet ateşin altında ne yapar. Allah onlara güç versin. Allah polisimize askerimize güç versin. Bir şekilde çözüm bulunsun. İstediğimiz devlet büyüklerinden bir çözüm bulmaları. Bugün bende sıkıntı, yarın ötekinde. Bendeki sıkıntıdan fazla evladı ölenlerin sıkıntısı. Bende yine bir umut var. Hiç olmazsa. Ama her gün 1-5-10 gidiyor. Ölüme çare yok. Bizde yine bir umut var. Devletten isteğimiz bir çözüm bulunmaları.”

‘AZICIK VİCDANLARI VARSA BIRAKSINLAR’

Terör örgütü mensuplarından vicdanlarını dinleyerek oğlunu bırakmalarını isteyen anne Yabalak şunları söyledi: “Mesajım; vicdanlarını dinlesinler. Var ise azıcık bıraksınlar. Bu dünyalık değiliz, herkes bir hesap verecek. Vicdana gelince belki hafifleyecek verecekleri hesap. Bu halkı yakmasınlar, bir gün gelince öleceklerini bilsinler. Sonuç hesapsız kalmayacak. O hesabı verecek onlarda. Belki Allah affeder vicdanları olursa.” Baba Kadir Yabalak ise konuşamadı.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster