reklam
Ana Sayfa Gündem, Magazin 3 Ağustos 2015 3088 Görüntüleme

ANAMUR FESTİVALİNE SAHİP ÇIKTI

ANAMUR FESTİVALİNE SAHİP ÇIKTI

Anamur Belediyesince düzenlenen 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali yoğun bir programla ve halkın geniş, coşkulu katılımı ile tamamlandı.

       4 günlük festival programının ilk üç günü sahilde Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilirken, 4. Günü Abanoz Yaylası’nda Sarı Yayla Şenlikleri adıyla düzenlendi.

  •  Otogardan Yeni Cumhuriyet Meydanı’na yaptığımız görkemli Festival Yürüyüşü ile Anamur Halkının birlik ve beraberlik ruhunun gelişmesine, festivalin kent ölçeğine yayılmasına katkı sağlanmıştır.
  • Festivalin sportif, kültürel, sosyal aktiviteler bölümünde 11 dalda yarışmalar ve etkinlikler yapıldı.
  •  Sırasıyla Satranç Turnuvası, Yüzme, Kano, Şiir, Tenis, Aile Dostlarımız Yarışıyor, Engelliler İçin Dart Yarışması, Anamur İçin Pedal Çevirme, Sörf, Plaj Voleybolu ve Resim Yarışması yapıldı. Festivalimizde ilk kez yapılan Satranç, Aile Dostlarımız Yarışıyor ve Engelliler İçin Dart Yarışması büyük ilgi görmüştür. Özellikle ‘’Aile Dostlarımız Yarışıyor’’ etkinliği ile insanın yaşadığı ortamda yalnız olmadığı vurgulanmış, hayvan sevgisi yeni bir tema olarak festival programına girmişti.
  • Festivalimizin uluslararası boyutunu temsilen Gürcistan Halk Dansları Ekibi, festival yürüyüşünden itibaren festivalin son gününe kadar birbirinden güzel gösteriler sunmuşlardır. Bunun yanı sıra Ankara Mamak Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Milli Oyunumuz Seymenler başta olmak üzere farklı yörelerin oyunlarını sergilemişlerdir. Yine ilçemize ilk defa gelen komşumuz Mut Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Anamur Belediyesi Minikler Halk Oyunları Ekibi Taşeli Yöresinin folklorik zenginliğini sunmuşlardır.
  • Festivalimizin stand, çadır ve sergiler bölümü çok canlı ve çeşitlilik içinde geçmiştir. Özellikle stand içi kitap imza, söyleşi vb. etkinlikler dikkat çekmiştir. Ticari bölümde 30 stand, Kültürel ve Sosyal Faaliyetler Bölümünde 25 stand ve 4 farklı resim sergisi açılmıştır. Özellikle Köy Çadırlarımız Yörük Türkmen Kültürünü yansıtan seyirlik ve ikramlık ürünleri ile göz doldurmuş, beğeni toplamıştır.
  •  Festivalimizin Dünya ve Türkiye’ye duyurulmasında, iletişim ve tanıtımında televizyon kanalları ( Kanal 33, TGRT, Vatan TV, Aksu TV ) Ulusal Basının Yerel Temsilcileri, Yerel Gazeteler tam gün görev yapmış, Sosyal Medya ortamları aktif şekilde kullanılmıştır.
  •  Sanatçılarımız Halk Konserlerinde birbirinden güzel performanslar sergilemişler, tıklım tıklım dolu olan ortamlarda başta sahne, festival alanı ve çevre güvenliğinde en küçük bir zaafiyet yaşanmamıştır. Her zaman olduğu gibi Anamur ve Taşeli Bölgesi Halkı festivalimize coşkuyla sahip çıkmıştır.

 

                                                          Anamur Belediyesi

                                             Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster