reklam
Ana Sayfa Gündem 3 Ağustos 2015 2157 Görüntüleme

A Bakanım Gazipaşa’ya var Anamur’a yok mu ?

A Bakanım Gazipaşa’ya var Anamur’a yok mu ?

Alanya Postası gazetesinin 30 Temmuz 2015 tarihli “ Bir Bakan Olsa “ yazısı hem geniş yankı uyandırdı hem destek buldu hem de sorunu çözüme kavuşturdu.

Alanya Postasının , D-400 karayolunum duble yola dönüştürülmesi için milyonlarca TL para ayıran Karayolları Genel Müdürlüğü , akşam saatlerinden sonra karanlığa gömülen yolun aydınlatılmasını unuttu .Konu ile ilgili olarak , “Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik’in ,Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve dönemin Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın bu konu ile ilgilenmesini ve yolun kısa sürede aydınlattırılmasını istiyoruz ” yazısı geniş yankı uyandırdı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan , D-400 karayolunun Kargıcak-Gazipaşa arasının aydınlatılması için TEDAŞ yönetim kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mükremin Çepni’ye talimat vererek ,”bir heyet görevlendir, Kargıcak-Gazipaşa arası için bir rapor hazırlansın ve aydınlatmasını hemen yapalım şeklinde talimat verdiği “ ve Ekim ayı içerisinde de aydınlatma çalışmalarının başlayacağını , yine Alanya Postası gazetesinin 03 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanan “ Bakandan Jet Çözüm “ başlıklı yayınlanan haberinden okudum.

Anamur Postası olarak bizde “Keşke Bir Bakanda Bize Olsa ” demekten başka çare bulamıyoruz. Anamur’da da şehir merkezinden geçen D-400 karayolunun , bir çok kısmında hem kaldırım yok hem de akşam saatlerinden sonra karanlığa gömülüyor ve sırf bu yüzden her yıl birkaç kişi hayatını kaybediyor.

Anamur halkının yapılan seçimlerde hükümet partisine oy vermemesinden dolayı ilçe halkına gönül koymuş olabilirsiniz. Ama şu da bir gerçek ki , 139 yıllık bir geçmişe sahip Anamur Belediyesi bu süre zarfında sadece 12 yılını hükümet ile belediye başkanının aynı partili olduğu bir dönem yaşamıştır.

Bunun adını siz ister “ inadına siyaset “ister “ yörük inadı “koyun. Ama ortada böyle bir gerçek var.

Şimdi , “Keşke Bir Bakanda Bize Olsa ” hemen TEDAŞ yönetim kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mükremin Çepni bey’e talimat vererek ,”bir heyet görevlendir, Anamur’da Pullu-Ören arası için bir rapor hazırlansın ve aydınlatmasını hemen yapalım” şeklinde bir talimat verse ne güzel olurdu demekten başka çaremiz yok.

Bizimde bir bakanımız var mı ?

Pullu – Ören arasını aydınlatacak mı ?

bunu hep birlikte ilerleyen günlerde göreceğiz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster