reklam
Ana Sayfa Gündem 16 Eylül 2020 194 Görüntüleme

Başkan KILINÇ’tan ” AHİLİK HAFTASI ” Mesajı

Başkan KILINÇ’tan ” AHİLİK HAFTASI ” Mesajı

Abdullah UYSAL / anamur postası

“ AHİ “ Arapça kardeşim anlamına gelen , Türkçede ise  “AKI” kelimesinden geldiği ve cömert, yiğit, eli açık “ anlamlarına gelir. Anadolu halkının kültürel ve ekonomik yaşantısında  önemli bir yeri olan AHİLİK  , dürüstlüğün, dostluğun, yardımlaşmanın , hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşmesiyle ; işçinin , üretenin, namuslu kazanç ve ticaretin, çalışanın ve adaletli yönetimin simgesidir.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ ,Milletimizin asılardır sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun en somut örneklerinden olan ve bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak olan “ AHİLİK HAFTASI “ nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan KILINÇ mesajında;” Emeğin alın terine, sonrasında helal rızka dönüştüğü, insanın sanatla, zanaatla nakış nakış işlediği, inançla paylaşıma ve yardımlaşmaya olan , evveli, peygamberler hayatına meslek olan  “AHİLİK HAFTASI “ münasebeti ile emeği alın teri ile yoğurup zanaata dönüştüren tüm esnaf ve sanatkarlarımızın “14 – 20 EYLÜL AHİLİK HAFTASI” kutlu olsun “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur Şehidini Uğurladı

Anamur Şehidini Uğurladı

Hazır Site by Uzman Tescil