reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 5 Ocak 2020 1052 Görüntüleme

YARALI DAĞ KEÇİSİ KURTARILAMADI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Dün akşam saatlerinde bulunan 3 yaşındaki hamile dağ keçisi ,yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dün ( 04 ocak ) saat 17:00 sularında  Bozyazı Kemer Köprü civarında yol kenarında yaralı ve bitkin halde bulunan 3 yaşındaki hamile dağ keçisi , yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre, Bozyazı’nın sevilen simalarından Dr. Bahadırhan KARAKOÇ , Dr. Abdurrahman SEVGİLİ , Mustafa YILMAZ ve Enis YILMAZ saat 17:00 sularında Kemer Köprü civarında yol kenarında yaralı ve bitkin halde bir dağ keçisi buldular.

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından veteriner Kubilay ERDAL’a haber  verdiler. Yaralı dağ keçisi , veteriner Kubilay ERDAL’ın  müdahalesinin ardından barınağa getirildi. Barınakta veteriner Hasan KIZMAZ ve Selin DOĞAN’ın da müdahale ettiği dağ keçisi sabaha karşı hayatını kaybetti.

Dr. Bahadırhan KARAKOÇ , “ Bu bir  avcılık değil  vahşettir , cinayettir. Diğer canlıların yaşama hakkına tecavüzdür. İnlemesi ve gözünü gözüme dikip yavrumu ve beni kurtarın dercesine bakışı hiç gözümün önünden gitmiyor. Keşke kurtarabilseydik “ dedi.

3 yaşındaki hamile dağ keçisini vuran avcı yada avcıların belirlenmesi  için Milli Parklar Genel Müdürlüğü  Av Koruma ve Kontrol ekiplerince  çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, 3 yaşındaki hamile dağ keçisinin hayatta kalabilmesi için seferber olan  Dr. Bahadırhan KARAKOÇ , Dr. Abdurrahman SEVGİLİ , Mustafa YILMAZ,Enis YILMAZ,Kubilay ERDAL,Hasan KIZMAZ ve Selin DOĞAN’a ayrı ayrı teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ANAMUR’DA GEMİ KARAYA OTURDU

ANAMUR’DA GEMİ KARAYA OTURDU

Hazır Site by Uzman Tescil