reklam
Ana Sayfa Gündem 30 Mart 2020 771 Görüntüleme

TUĞRUL, ” BEN SADECE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİL,AYNI ZAMANDA ÇİFTÇİYİM”

TUĞRUL, ” BEN SADECE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİL,AYNI ZAMANDA ÇİFTÇİYİM”

Abdullah UYSAL / anamur postası

Dün gazetemizde yayınlanan “Buna Kim Dur Diyecek. Çilek Anamur’da 3.50 Lira ,Atayurt’ta 6.00 Lira “ başlıklı haberimize yaptığı , “ Anamur’da Muz ve Çilek Fiyatlarını Hal Mafyası mı Belirliyor ? “  yorumuyla bazı komisyoncuların tepkisini çeken Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet TUĞRUL , bugün sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet TUĞRUL yaptığı açıklamasında ;

“BEN SADECE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİL, AYNI ZAMANDA ÇİFTÇİYİM.” SÖZLERİM BELEDİYEYİ DEĞİL BENİ BAĞLAR.
Beni en üstten, en alta kadar şikayet eden cahil celali isyancısı(ve yancıları); “Baki kalan bu kubbede bir hoş sada” olarak anıl. Dün gençken solculara karşı saldırtmak için ne provokatörlük yapardın. O zamanlardan beri senden hep şüphelenmişimdir. İçimizdeki, istihbaratın maşası sensin diye. 12 Eylül’den sonra içimizde hiç bulunmadın zaten.
BEN ÇİFTÇİYİM, 37 YILLIK KAMU ÇALIŞANI OLSAM DA. İdealistim. Ben haskul değilim ki beni bir kul yönlendirsin. Çalıştığım kurum hayatımın tamamını kapsamaz dolayısı ile beni bağlar. Anamur Belediyesi adına yorum yapma, resmi olur. BU YORUM DA HER ZAMANKİ GİBİ BENİM ŞAHSİ YORUMUMDUR. ANAMUR BELEDİYESİ İLE UZAKTAN YAKINDAN alakası yoktur. Bizler de kamu çalışanıysak robot değiliz. Sınırlı da olsa ifade özgürlüğümüz her daim vardır.
Hal Mafyası Anamur için değil, Türkiye için söylenen bir tabirdir. Anamur’u da, Antalya’yı da, Muğla’yı da… etkiler. Anamur’da varsa ayakçıları vardır. Size ne oluyor. Mafya ayakçısı mısınız, mafya ayağına mı yatıyorsunuz?
Mersin Büyükşehir Belediyesi bütün ilçelerin sebze ve meyve hal fiyatlarını günlük açıklamaktadır. Anılan rakamlar da doğrudur.
Dün yaşına hürmeten ağabey dediğim, ajitasyon ve provokasyon uzmanı bir komisyoncu beni aradı. Tehdit ediyor, yok evimi, yok büromu basacaklarmış, benim hakkımı vereceklermiş. Mahkemeye vereceklermiş; ateş olsanız, cürmünüz kadar yer yakarsınız.
60 yaşıma 2 gün evvel girdim. Yaşayacağım kadar yaşadım. Tehditleriniz kayıtlı ve şahitli. Ölümden öte yol mu var, sizden mi korkacağım?
Benim, internet gazetesindeki “BUNA KİM DUR DİYECEK, ATAYURT’TA 6.00, ANAMUR’DA 3.50 çilek haberine yaptığım”, “Anamur’da Muz ve Çilek fiyatlarını Hal Mafyası mı belirliyor…?” yorumumu kimlerin istismar ettiğini tek tek biliyorum. Onların her platformda halktan daha güçlü lobi oluşturabileceklerini de biliyorum. Ben Halk’a rağmen Halk için yorum yapmışsam, bunu Hakk’ın emri olduğu için yaptım.
Ben politikacı olmaya hiç niyet etmedim. Sözüm, oy verdiğim partimi de bağlamaz, çalıştığım kurumu da.
Ömürlerini, birbirlerinin adamı olarak geçirmeye alışmışlar, beni de kendileri gibi sanıyorlar. Gündemdeki, kavgalı olduğumuz bir insan adına yorum yaptığımı bile söyleyenler oldu. Utanmaz arlanmazlar; ben o adamla yüz yüze, yolda sokakta, dolaylı olarak hiç görüşmedim. Tanışmam da zaten. Dost da olamam.
Ben ülkücüyüm, ülkücülüğümü bireysel yaşarım. Söylediklerim de beni bağlar. Özel hayatımla ilgili bana emir verebilecek de bir kul yoktur. Düşüncemle ilgili danışacağım bir kula da ihtiyacım kalmadı.
75 yaşındaki provokatör; şimdiye kadar yaptığın her şey yanına kâr kaldı. Şark kurnazlığı yapıp da iftira ile algı oluşturma. Senin yedi ceddinden korkan senin gibi olsun “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil