reklam
Ana Sayfa Gündem 30 Mart 2020 583 Görüntüleme

Evinin Bir Bölümünü Branda ile Çevirip Kahvehaneye Dönüştürdü

Evinin Bir Bölümünü Branda ile Çevirip Kahvehaneye Dönüştürdü

Abdullah UYSAL / anamur postası

Corona virüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki hafta önce tiyatro, sinema, konser, düğün salonu, müzikli lokanta/kafe, gazino, kahvehane, kıraathane, kafeterya, nargile kafe, internet kafe, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri önlem amaçlı süresiz kapatılmıştı.

Yasağa rağmen Anamur’da bir kişinin evinin bir bölümünü branda ile çevirerek  kahvehaneye dönüştürdüğünü öğrenen Anamur İlçe  Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler suçüstü baskını yaptı.

Yapılan baskında 8 kişinin iskambil kağıtları ile oyun oynadıkları belirlendi. Oyun oynayan sekiz kişi ve ev sahibine 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince toplam dokuz bin lira para cezası uygulandı.

Yapılan açıklamada, ayrıca ikamet sahibi şahıs hakkında İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine aykırı hareket etmekten tutanak tanzim edilerek cezai işlem uygulanmak üzere Anamur Belediye Başkanlığına gönderildiği de belirtildi.  Açıklamada ayrıca; “Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadesine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil