reklam
Ana Sayfa Gündem, Magazin 29 Haziran 2015 3445 Görüntüleme

TRT Türkü Radyo Anamur’da

TRT Türkü Radyo Anamur’da

TRT Türkü Radyo Programı Anamur’a gelerek bir dizi program kayıtları gerçekleştirdi.

NİNNİ’ DEN AĞIT ‘A ANADOLUM programı kayıtları için Anamur’a gelen ekipte Sunucu ve TRT Sanatçısı Ferhat Durmuş, Program Yapımcısı Recep Özkan yer alırken , ekip Anamur’da gerçekleştirilen kayıtların ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi makamında ziyaret etti. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile sohbet eden TRT Sanatçısı Ferhat Durmuş yapılan kayıtlar ile ilgili bilgi verdi. Anamur’da toplam 4 gün süren program kayıtlarında yöreye has yörük kültürü, kına gecesi, halkoyunları, ninni ve ağıtların işlendiğini belirten Durmuş , Başkan Mehmet Türe’ye kendilerine gösterilen ilgi ve alaka dolayısıyla teşekkür etti.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Sorumlusu Hakan Uysal’ın kayıtlar boyunca eşlik ettiği ekip son gün akşamı da Ünlüselek  Hotel’de iftar sonrası çay sohbeti ve müzik dinletisi yaptı. Programa Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kursiyerleri ve Kükür  Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülay Uysal da katıldı. Programda TRT sanatçısı Ferhat Durmuş birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin de katıldığı programda Özkan TRT adına kendilerine gösterilen ilgi ve alaka dolayısıyla Başkan Mehmet Türe’ye, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel’e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yaşar Yiğit’e, Kültür ve Sosyal İşler Müzik Sorumlusu Hakan Uysal’a ve Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin’e TRT tarafından gönderilen teşekkür belgelerini verdi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de TRT Ekibi’ ne yaptıkları program ile Anamur’u tanıtmaları anısına deniz taşlarından oluşan hediye verdi.  Kayıtları yapılan programın TRT Türkü Radyo’da 18 Temmuz’da yayınlanacağı belirtildi.

trt5 trt3 trt2 trt1

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster