reklam
TEMEL; ” Pazartesi Günü Yapacağımız Tüm Satışlar ” ÖYKÜ BEBEK ” İçin Olacak

TEMEL; ” Pazartesi Günü Yapacağımız Tüm Satışlar ” ÖYKÜ BEBEK ” İçin Olacak

reklam
sinemagif

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesinde yaşayan Sühal- Hasan ELMALICA çiftinin iki çocuğundan biri olan ÖYKÜ bebek , Spinal Müsküler Atrofi ( SMA ) hastalığına karşı mücadele ediyor.

TÜRKİYE’deki adı ile gevşek bebek sendromu olarak bilinen SMA hastalığına yakalanan ÜYKÜ bebek yaşıtları gibi ayakta duramıyor. ÖYKÜ bebeğin sağlığına kavuşması için Amerika’da gen tedavisi görmesi gerekiyor ve bunun maliyeti 2.3 milyon dolar.

Amerika’da göreceği tedavi için yaklaşık bir ayı kalan ÖYKÜ bebeğin tedavisi için Anamur’lu işadamlarından yardım çağrısı yapılmıştı.

Bu çağrıya ilk cevap verenlerden biri TEMEL KURUYEMİŞ Baharat & Şekerleme sahibi Hakan TEMEL oldu.

Eski CUMHURİYET MEYDANINDA babadan oğula yarım asırdır hizmet veren TEMEL KURUYEMİŞ Baharat & Şekerleme sahibi Hakan TEMEL gazetemize yaptığı açıklamada; “ Öykü bebeğin hayata tutunabilmesi için yapılan çağrıya kulak vererek , 19 Ekim Pazartesi günü işyerimizde yapacağımız satışın tüm gelirini ÖYKÜ bebeğe bağışlama kararı aldım. Salı günü de yatırdığım parayı buradan sizlerle paylaşacağım. 2.3 milyon dolar büyük bir para ancak bizlerin desteği ile İnşallah ÖYKÜ bebek sağlığına kavuşacaktır “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, bu duyarlı davranışından dolayı TEMEL KURUYEMİŞ Baharat & Şekerleme sahibi Hakan TEMEL’i tebrik eder hayırlı işler dileriz.

ÖYKÜ bebeğe yardım etmek isteyenler için:

Sühal ELMALICA adına TR67 0020 5000 0967 5337 1000 01  IBAN No’lu Kuveyt Türk hesabına açıklama kısmına da “ BEBEK “ yazmak sureti ile bağış yapabilirler.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil