reklam
Ana Sayfa Gündem 13 Ağustos 2015 1968 Görüntüleme

“Polis Noktasına Saldırı” ya Basın Açıklaması

“Polis Noktasına Saldırı” ya Basın Açıklaması

Mersin´in Anamur İlçesi´nde Antalya  Mersin (D-400) Karayolu Sanayi girişindeki polis noktasına saat 23:15 sularında  kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açılmıştı.  Görgü tanıkları , polis noktasına Anamur Dragon Çayı Köprüsü Batı ayağının bulunduğu DSİ yolunun kesişme noktasından üç el ateş edildiğini ve polisimizin derhal  karşılık verdiğini bir polis memurunun omuzuna isabet eden saçma neticesinde yaralandığını söylemişlerdi.

Olayın yerel ve Ulusal basında gündeme oturması üzerine Anamur  Kaymakamı Cengiz Cantürk ve Anamur Emniyet müdürü Ercan Yılmaz’dan basın açıklaması geldi.

Anamur Kaymakamlığı yaptığı basın Duyurusunda ;

“İlçemiz girişinde bulunan sanayi sitesi mıntıkasında 12.08.2015 çarşamba günü gece 23.15 sıralarında asayiş ekiplerince yapılan yol kontrolleri sırasında ekibimiz tarafından bir el av tüfeği ile ateş sesi duyulmuş, bunun üzerine görevli memur tarafından havaya birkaç el ateş edilmiştir. Söz konusu olayda polis ekibimize yapılmış herhangi bir saldırı ya da bir benzeri hareket gerçekleşmemiştir. Bu olay ile ilgili olarak herhangi bir yaralanma olayı da meydana gelmemiştir. Bahse konu olay ile ilgili olarak yerel ve ulusal basında “Anamur da polis merkezine saldırı”  şeklinde asılsız haberler çıkmış olup söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”dedi.

Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz’ da yaptığı  basın açıklamasında‘‘ Öyle bir ateş açılmadı ama sadece polis arkadaşın birinin omuzuna saçma geldi nereden geldiğini bilemedik, internet sitesinde yayınlanan haber yalandır” dedi.

Vatandaşlar; üç el ateş açıldığını, polislerin ateş açılan istikamete yoğunlaştığını söylerken, Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz ısrarla neden olayı sakladığına anlam veremeyen vatandaşlar “Bizde buranın sakinleriyiz Anamur’da neler olup bittiğini öğrenmek bizimde hakkımız. Halkın haber alma özgürlüğüne ilçe emniyet müdürü neden sansür koyuyor” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster