reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 5 Şubat 2015 2455 Görüntüleme

Operasyon Sırası Öğretmenlere mi Geldi ?

Operasyon Sırası Öğretmenlere mi Geldi ?
Büyük Birlik Partisi  Anamur İlçe Başkanı Özcan ÖZALTUN yaptığı açıklamada ;
“Operasyon Sırası Öğretmenlere mi Geldi? “
“Geçtiğimiz günlerde ilçemizin merkezi ve öğrenci sayısı bakımından büyük okullarımızdan Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda görevli okul müdürü ve üç öğretmenin bir soruşturma neticesinde, okul müdürü görevden alınarak Gülnar’a öğretmen olarak, üç öğretmenimizde köylere atanmıştır.
Mevcut iktidar, “Benden olmayan, benim gibi düşünmeyenlere yaşama imkanı tanımıyorum” zihniyetiyle yapmış olduğu keyfi uygulamalarının hem Türk Eğitimine hem de ülkeye hiçbir katkısı olmayacaktır.
Bu okul müdürü ve üç öğretmenin görevden alınmalarını gerektiren konular veya uygulamaları nelerdir? Acaba bu öğretmenlerimiz yolsuzluk mu yapmışlar? Evlerinde para kasaları, para sayma makineleri ve ayakkabı kutularında paralar mı bulunmuştur? Zaten saydığımız konuların Türk Hukukuna göre suç olmadığı tescillenmiştir.
Duyumlarımıza göre öğretmenlerimizin öğrencilerini “Herkes O’nu Okuyor” adlı peygamberimizin hayatını konu alan kampanyaya katılmaları yönünde teşvik ettiklerinden cezalandırıldıkları söylenmektedir. Acaba böyle mi? Anamur kamuoyunun bunları bilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Eğer söylenilenler doğruysa iktidarın söylemlerinde samimi olmadıkları anlaşılmaktadır. İktidarın, amaçlarının sadece vatanına hizmet etmeyi düşünen öğretmenlere, polislere, yargı mensuplarına ve diğer çalışan memurlara yapmış olduğu uygulamalar ne derece doğrudur? Takdir milletimizindir.
Büyük Birlik Partisi olarak, bu tür keyfi uygulamaların ülkemize bir faydasının olmayacağını beyan ediyoruz. Gidilen yol doğru bir yol değildir. Bu tür keyfi uygulamalardan bir an önce geri dönülmelidir.” dedi.

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster