reklam
Ana Sayfa Gündem 11 Eylül 2018 3173 Görüntüleme

Muz Serada 3,Tezgahta 10 Lira

Muz Serada 3,Tezgahta 10 Lira

Üreticinin yaklaşık 3 Liraya sattığı muz, tezgahlarda 10 liradan satılıyor ve aradaki büyük fark birilerinin cebine haksız kazanç olarak giriyor.

Anamur ve Alanya bölgesindeki muz üreticilerinin yaklaşık 3,50 liradan sattığı muz , büyükşehirlerde kurulan tezgahlarda 10 liradan müşteri buluyor.

Gerçek Alanya Gazetesinin haberine göre, dün itibarı ile İstanbul Suadiye’de kurulan tezgahlarda Anamur muzunun kilosunun 9.90 liraya satıldığı tespit edildi. Aynı muzun üreticilerden çıkış fiyatı ise yaklaşık 3,30 Lira. Bölgedeki üreticiler, bin bir zahmetle ürettikleri ve 3,30 Liraya sattıkları ürünlerinin 10 Liraya satarak haksız kazanç elde edenlere karşı ilgili ve yetkililerin sessiz kalmalarına tepki gösteriyor.

Gerçek Alanya Haber Merkezinden yapılan açıklamada;muz üreticileri ,  hükümetin, siyasetçilerin ve ilgililerin bu konuya el atmaları bekliyor, haksız kazanç elde eden aracılara da mutlaka dur denilmesi gerekiyor. Arada olan  hem üreticinin kesesine oluyor,hem de çiftçilerimizin emekleri heba oluyor.

kaynak : http://www.gercekalanya.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster