reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 30 Ocak 2017 2355 Görüntüleme

MHP Mersin İl Yönetimi Görevden Alındı

MHP Mersin İl Yönetimi Görevden Alındı

MHP Genel Merkezinin ani bir kararla İl Başkanı Sebahattin Kılıçı görevden alarak  yerine Avukat Atsız Afşin Yılmaz’ı ataması teşkilatta adeta deprem havası yaşatmıştı.

Eski il başkanı Sebahattin Kılıç , ani gelişme üzerine bugün il binasında basın toplantısı düzenleyerek, “Dava adamı olmanın unvanını şeref madalyası olarak göğsümüzde son nefesimize kadar taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Makamlar, mevkiler geçici dava adamlığı kalıcıdır. Davamız kadim kültürümüzden bu güne taşınan değerlerimizin bütünüdür. Dava adamlığımız Ülkücülüğümüzdür. Davamızın hizmetimize ihtiyacı olduğunu hissettiğimiz an koşarak geleceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Görev süresi boyunca başarılı işlere imza attıklarını kaydeden Kılıç, genel merkezle her koşulda aynı doğrultuda hareket ettiklerini ifade etti Kılıç, “At izinin it izine karıştığı bu ortamda, kurt izini izlememiz elzemdir. Bu kurt izi, aşina soylu liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin izi olmalıdır. Aldığı her kararın altına imzamızı atıyor ve destekliyoruz. İnşallah ülkemiz, liderimizin de siyasete katkılarıyla bu netameli süreçten kurtulacak, düzlüğe çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Görevden alınma gerekçesini bilmediğini söyleyen Sebahattin Kılıç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Görevden alınma tasarrufu sayın genel başkanımıza ait olup, başta sayın genel başkanımız olmak üzere hiç kimseye karşı asla kızgınlığımız, küskünlüğümüz ve kırgınlığımız yoktur. Alınan kararın mutlaka haklı bir gerekçesi olduğuna inanıyoruz.”

Açıklamanın ardından referandumda Hayır diyeceği için görevden alındığına dair iddialara da yanıt veren Sebahattin Kılıç, “Hayır diyeceğimiz nereden çıktı? Ben kendi adıma söyleyeyim. Ben referandumda ‘Evet’ diyeceğim. Genel başkanımızı, liderimizi destekliyoruz ve arkasındayız” açıklaması yaptı.

Kaynak: gündem33.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster