reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Politika 26 Aralık 2014 2011 Görüntüleme

MHP ANAMUR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

MHP ANAMUR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Asrın projesi olan K.K.T.C’ ye su verme ve Alaköprü Barajı projesinin yapımından dolayı sıkıntıya düşen ve haksızlığa uğrayan köylülerimizin mağduriyetlerini giderebilmek için onlara birlikte omuz omuza mücadele ederek yasal olan haklarının verilmesine ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.

Bizler MHP olarak devletin yapmış olduğu vatandaştan yana olan yatırımlara hiçbir zaman karşı çıkmadık ve hatta yeri geldiğinde de MHP teşkilatı olarak devletimizin yapmış olduğu ve teşkilatımızca doğru bulduğumuz yatırımlarıda alkışladık.

Ancak Ormancık-Sarıağaç ve Akine Köyünde oturan vatandaşlarımıza hükümet tarafından verilen vaatler yerine getirilmemiştir. İçinde bulunduğumuz kış mevsiminden dolayı da vatandaşlarımız mağdur durumdadır ve mağduriyetleri de şu şekildedir.

**1- Proje başlamadan önce köylülerimize söylenen ev fiyatları 60-70 bin TL arasıdır fakat şimdiki söylenen rakam bunun iki katıdır. Ve bu üç köyün muhtarları ve sakinleri tarafından edindiğimiz bilgilere göre de yapılan evler sağlıklı değildir.

**2- Köylülerimizin tarım yapmakta olduğu arazileri alarak buna karşılık verecek oldukları tarım arazileri ( 4500m² ) henüz vatandaşlarımıza da verilmemiştir.

Ve bizde buradan yetkililere sesleniyoruz…. Bu insanlar nerede kalacak ve söz verilen bu tarım arazileri verilmeden bu insanlar geçimini nasıl sağlayacaklar.

Son olarak şunu söylemek istiyoruz. Asrın projesini yaptığını iddaa eden hükümetimiz nasıl olurda vatandaşlarını yalnız ve çaresiz bırakır… Tüm Anamur ve Türkiye’nin vicdanına bırakıyoruz. Anamur halkı bunları görüyor ve izliyor.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster