reklam
Ana Sayfa Gündem 12 Eylül 2017 2941 Görüntüleme

Mersin’de Skandal Tahlil Sonucu

Mersin’de Skandal Tahlil Sonucu

Mersin ili Anamur ilçesinde yaşanan olay , bu kadar da olmaz dedirten cinsten.

Anamur’da yaşayan emekli öğretmen H.O. eşi Ş.O.’yu  ( 46 ) rahatsızlığı nedeni ile Anamur Devlet Hastanesine götürdü.Burada yapılan tetkikler neticesinde Ş.O’dan lityum testi istendi.laboratuvarda kan veren Ş.O , burada alınan kanın,Mersin Toros Devlet Hastanesi laboratuvarında yapılacak işlemden sonra sonucunun bildirileceğini öğrendi.kan alım işleminden 11 gün sonra tahlil sonucunun çıktığını öğrenen eşi H.O ,sonucu almak için Anamur Devlet hastanesine gider.Aldığı tahlil sonucunda , referans aralığı  0-1,2 olarak görünen lityum testi sonucu 34,83 yazmaktadır.

Gazetemize açıklama yapan H.O. “ Tahlil  sonucunu alıp incelediğimde lityum testi için referans aralığı 0- 1,2 olarak görünmesine rağmen eşimin tahlil sonucu 34,83 yazmakta idi.Sonucun  referans aralığının nerede ise 30 kat fazla olması bizi korkuttu.Bu korku ve endişe ile eşimle beraber Antalya’ya gittik ve oradaki doktorumuza bu tahlil sonucunu göstererek ne yapmamız gerektiğini sorduk.Doktorumuz bize ,Bu test sonucunun doğru olamayacağını çünkü 3’ün üzerinde olan bir lityum testi sonucunun,insanın hayatını kaybetmesine sebep olacağını söyledi.Hatta bize “ Hava durumunu sunan spiker,”yarın sıcaklık 600 derece olacak ” dese ne kadar inanırsanız,bu test sonucuna da o kadar inanın ” dedi.Tabi ki bu sözler karşısında bende eşimde rahat bir nefes aldık.

Bizleri,yanlış tahlil sonucu ile bu kadar sıkıntıya ve üzüntüye sokan,Mersin Toros Devlet Hastanesindeki ilgili kişi yada kişileri yetkililere havale ediyorum “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil