reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 13 Eylül 2017 3303 Görüntüleme

Binaya Açılış Yapılmamış İşgal Edilmiştir

Binaya Açılış Yapılmamış İşgal Edilmiştir

Anamur’da 8 Eylül günü, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Uğur Zeynel Gölgeli , MHP Anamur ilçe başkanı Ahmet Karan ve Ülkü ocaklarına bağlı gençlerden oluşan bir grup kalabalık tarafından , kurban kesilerek açılan Milliyetçi Hareket Partisi Anamur ilçe binası ile ilgili bir açıklama yapan MHP Anamur eski ilçe başkanlarından Erdal Bulut;

Saygıdeğer kamuoyu, 

2014 Yerel seçimlerinin kazanılmasının ardından Anamur Belediye Başkanımız Sn. Mehmet TÜRE, dönemin MHP İlçe Başkanı ERDAL BULUT ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Belediye’de işe alınan ülkücü personellerimizce Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir teşkilat binası kazandırılmak istenmiş ve bu kapsamda çalışmalar başlatılmıştır.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin öncülük ettiği, Belediye Başkanımız Döneminde işe alınan ülkücü personellerimiz, dönemin MHP İlçe Başkanı Erdal BULUT ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve ülkücü iş adamlarımız kendi istekleri ve tüm iyi niyetleri ile yönetim kurulumuzca yapılan istişare neticesinde, Yönetim Kurulu Üyemiz Adnan KÜL’ün hesabına, MHP Anamur İlçe Teşkilatı’na bina yapmak üzere birer maaş tutarında bağış yapmaya başlamıştır. Para toparlanmaya başladıktan sonra, projesi çizdirilerek inşaatı üstlenecek müteahhit belirlenmiş, biran önce inşaat çalışmalarına başlanılması kararı alınmıştır. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in vefat yıldönümü olan 04 Nisan 2016 tarihinde partililerimiz, bağışçı personellerimiz ve geniş halk katılımı ile temel atılmıştır.    

 

Temel atılmasından, bugüne kadar geçen süre de üç katlı Parti Binası inşaatı tamamlanmış, içerisinde kullanılacak ofis malzemeleri temin edilmiş, Türk’ün son Başbuğu Alparslan Türkeş’in manevî varlığına kadar düşünülerek inşaat çalışmaları son aşamasına getirilmiş, iskan ruhsatı, elektrik – su abonesi ve inşaatın yapımını üstlenen müteahhite olan ödenmemiş borç nedeniyle kullanıma açılmamıştır.

Son kuruşuna kadar alın teri kokan, kum tanesinde dahi emek bulunan, her metrekaresinde ülkücü bir kardeşimizin çocuğunun rızkı bulunan bu bina, binanın yapılmasına öncülük eden dönemin MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine, MHP’li Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye, binanın yapılmasında çoluğunun çocuğunun rızkından arttırdığı birikimler bulunan ülkücü personel kardeşlerimize danışılmadan, fikirleri alınmadan, haber verilme gereği bile duyulmadan kapıları kırılarak girilmiş ve basına “açılış yapıldı”  şeklinde servis edilmiştir. 

Oysa açılışı yapılan bir yer yoktur, tabiri caizse işgal edilmiştir. 

Binanın yapımında bir kuruş katkısı bulunmayanlarca yapılan bu eylem hem hukuka  hem vicdani kanaatlere hem ülkücü anlayışa aykırıdır.

 Tam anlamı ile dişinden tırnağından arttırdığı ile temelinden tavanına her metrekaresinde emeği bulunan Ülkücü kardeşlerimiz adına kabul edilemez bir durumdur. 

Yapılan binanın başka amaçlarla kullanılacağı bahanesi arkasına saklananlar, çareyi binanın kapılarını kırarak girmekte bulmuşlardır. Bizleri tanımayan, karakterimizi, adabımızı ve mertliğimizi test etmeye kalkışan herkes bilsin ki, bina yapımı ile ilgili ilk kararın alındığı gün, temelinin atıldığı gün, çoluğunun çocuğunun rızkını ülküsüne bağışlayan kardeşimizin gözündeki ışığı gördüğümüz gün ne söylemişsek binanın akibeti o olacaktır.        

Bu bina er yada geç Milliyetçi Hareket Partisi’ne devredilecektir ancak, kuruş katkısı olmadığı halde kapı kıranlar, keyifle o koltuklarda oturma gafletinde bulunanlar da elbet yasalar önünde hesap verecektir.

Hukuki mücadelemiz başlamıştır. 

Binanın asıl sahipleri yasal çerçeve de haklarını arayacaklardır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

MHP Eski Yönetim Kurulu Adına Erdal BULUT

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Şehir Merkezinde Trafik Kazası

Şehir Merkezinde Trafik Kazası

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster