reklam
reklam
Ana Sayfa Gündem 3 Aralık 2019 618 Görüntüleme

Mersin Valiliğinden,Kapı Zilleri Kenarına Yazılan Tarih ile İlgili Basın Açıklaması

Mersin Valiliğinden,Kapı Zilleri Kenarına Yazılan Tarih ile İlgili Basın  Açıklaması

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin’de,bazı kapı zillerinin kenarına tarih yazılarak,Alevi vatandaşlarımızın evlerinin işaretlendiği şeklinde çıkan haberler neticesinde Mersin Valiliği bir basın açıklaması yayınladı.

Mersin Valiliğince yayınlanan Basın Duyurusunda ; “ İlimizde bazı binaların kapı zillerinin kenarına yazılan tarihlerle ilgili olarak 01.12.2019 günü bazı basın yayın organları ve internet sitelerinde Mersin’de de Alevi vatandaşlarımızın evlerinin işaretlendiği şeklinde çıkan haberler ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde,

      Alevi vatandaşlarımıza yönelik herhangi bir işaretlemenin olmadığı, Yeni Bir Umut Engelli ve Kimsesizler Lösemi Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi adına yardım toplayan Ö.U. isimli bir kadın şahıs tarafından tarihlerin yazıldığı tespit edilmiş, ilgili kadın da verdiği ifadede, gezdiği bölgeler ile girdiği bina ve daireleri karıştırmamak ve tekrar girmemek amacıyla küçük yazılarla zil butonlarının yanlarına tarih attığını beyan etmiştir. Şahısla ilgili gerekli adli işlem yapılmış, olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığı tespit edilmiştir.

       Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil