reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Spor 5 Eylül 2016 3474 Görüntüleme

Makedonya Süper Lig’e Anamur’lu Teknik Adam

Makedonya Süper Lig’e Anamur’lu Teknik Adam

Anamur’lu antrenör,Makedonya Süper Lig FC Bregalnıca Stip Kulübünde Çalışmalara Başladı.

1976 Anamur doğumlu Ercan Baş ,Anamur Belediye Sporda ,Belediye Sporda futbol oynadı. Kısa süren Mersin İdman Yurdu yolculuğundan sonra sakatlık yaşayarak futbola ara verdi. 1999 ve 2012 yılları arasında Bozyazı Belediye Spor Kulübüne başarılarla dolu hizmet etti. Bozyazı Belediye Spor yaz futbol okulu, Bozyazı Belediye Spor U 16,U 17, U 19  ve Mersin 2. 1. Süper Lig Ve Bölgesel Lig Şampiyonluklar yaşayan Ercan Baş Bir süre futbola ara verdi.

Uzun Yıllar antrenör Ercan Baş’ı Takip eden Avrupa futbolunda Ülkemizi temsil eden , Türk teknik adam Yüksel Yeşilova’nın teklifine evet diyerek antrenörlüğe yeniden adım attı. Kariyerinde 6 ülkede takım çalıştıran Türk teknik adam Yüksel Yeşilova ve yeniden antrenörlüğe dönen Ercan Baş Makedonya süper liginde FC Bregalnıca Stip takımında çalışmalara başladı. Sezona kötü başlayan FC Bregalnıca Stip takımı ile göreve başlayan Türk teknik adam Yüksel Yeşilova disiplini eline aldı. Kısa zamanda takımın eksiklerine rağmen gücünü ortaya çıkardı. Futbolcuların kendi öz güven aşısı , kısa zamanda tuttu.

Milli takımlar arasında hazırlık maçı yapan FC Bregalnıca Stip karşılaştığı Vardar Negotino deplasmanda 3 – 0 yenerek lig maçları hazırlıklarına takım halinde devam ediyorlar. Takımda eksik noktalara yeni transfer yapan FC Bregalnıca Stip , Brezilyalı ve Romanya Milli takımdan futbolcular katıldıktan sonra gerçek güç ortaya çıkacak.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Antrenör Ercan Baş ile telefon ile bağlantı kurarak bilgi aldık. Antrenör Ercan Baş,”Makedonya güzel bir şehir , güzel insanlar burası Türkiye gibi. Yabancılık ve zorluk çekmiyoruz. Yüksel Yeşilova Hocam Her zaman güvendiğim saygı duyduğum Türk Teknik Adamdır. Bana olan güvenini samimi buluyorum. Yüksel Yeşilova Hocamla biz her şeyden önce abi kardeşiz. Trabzonspor efsane kalecilerinden Nihat Tümkaya hocamızla teknik ekibimizde kalbi güzel insanlarla ekip olduk. Türk Teknik Adam Yüksel Yeşilova dünya futbolunda 5. Doktora en büyük Teknik Adam ve Tecrübeli Nihat Tümkaya hocamızla hedefe yürümek için hiçbir engel yoktur. Türkiye’de dostlarımızdan sevenlerimizden dua etmelerini istiyorum. Özellikle Anamur,Bozyazı ve her zaman Bir Kızılcalı olmaktan gurur duyduğum bölgemizden dua bekliyorum .Dualarla başaracağız. Yüksel Yeşilova hocam ile daha büyük hedeflerimiz var ve sadece başaracağız diyorum “ dedi.

ercan bas1

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster