reklam
Ana Sayfa Gündem 10 Kasım 2020 373 Görüntüleme

Kurtlar Ağıla Saldırdı ; 30 KOYUN TELEF OLDU

Kurtlar Ağıla Saldırdı ; 30 KOYUN TELEF OLDU

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin’in Gülnar İlçesi İshaklar mahallesinde meydana gelen olayda, ağıla saldıran kurtlar koyun ve keçilerden oluşan 30 küçükbaş hayvanı telef etti.

Edinilen bilgiye göre , önceki gün  gece geç saatlerde meydana gelen olayda, küçükbaş hayvan yetiştiricisi Ahmet Çelik’in ağılına kurtlar saldırdı.

Kurtların saldırısında   30 koyun ve keçi telef olurken , on küçükbaş  hayvanda çeşitli yerlerinden yaraladı.

Ağılında 150  hayvanının bulunduğunu kaydeden Çelik, zararının büyük olduğunu, belirterek tespit için Gülnar Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne başvurdu. Çelik’in maddi zararının incelemeden sonra belli olacağı kaydedildi.  Bölgenin tarım alanı olması ve henüz kışın gelmemesine rağmen kurtların bu denli saldırganlaşması çevrede de büyük paniğe neden oldu. Mahalle sakinleri, bu olayın üzerine sürülerini korumak için daha sıkı tedbirler alırken, çoban köpeklerinin de arttırıldığı kaydedildi. Daha önce benzer olayların kışın karların yağmasından sonra meydana geldiğine dikkat çeken hayvan sahipleri, canavar olarak tabir ettikleri bu hayvanların erkenden bu tür saldırılara cesaret etmelerinin ürkütücü bir durum olduğuna dikkat çektiler. 

Anamur Postası Haber Sitesi olarak , kurt saldırısı ile koyunları telef olan Ahmet ÇELİK’e geçmiş olsun deriz.

Kaynak : www.anamurekspres.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil