reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 10 Kasım 2020 285 Görüntüleme

Hdp Önünde Evlat Nöbeti Tutan Ailelere Bir Destekte Anamur’dan

Abdullah UYSAL / anamur postası

Diyarbakır hdp il binası önünde terör örgütü pkk tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için oturma eylemi gerçekleştiren ailelere bir destekte Anamur’dan geldi.

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası , Anamur çiftçileri , Anamur sivil toplum örgütleri  , Anamur Kaymakamlığımız, Anamur Belediye Başkanlığımız ‘ın katkıları ile evlat nöbeti tutan ailelere Anamur muzu ikram edildi.

Bugüne kadar 20 ailenin evlatlarına kavuştuğu Hdp il binasının önündeki eylemde 435. güne girilirken , evlatlarının hdp tarafından dağa kaçırıldığını söyleyerek evlat nöbetine  katılan aile sayısı ise 157 oldu.
Anamur – Bozyazı Ziraat Odası Başkanı A. Şeref GÜMÜŞ , Diyarbakır hdp il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerle yaptığı konuşmada “ değerli anneler değerli babalar ve mağdur olup ancak şuanda aramızda bulunmayan tüm ailelerimize Anamur-Bozyazı Ziraat Odası olarak, Anamur çiftçileri olarak, Anamur sivil toplum örgütleri olarak , Anamur Kaymakamlığımız, Anamur Belediye Başkanlığımız ‘ın selamını getirdik. Bütün bölgemizdeki çiftçilerimiz , üreticilerimiz ,sivil toplum örgütlerimiz sizin bu haklı mücadelenizde yanında olduklarını bizlerin aracılığı ile bildirdiler. Buradan tekrar söylüyoruz ,bizler sizlerin yanındayız. İnşallah çocuklarımız , hatta kendi bölgemizden de bir ailemiz var en kısa zamanda aramıza katılırlar ve bu acıyı bu sıkıntıyı millet olarak içimizden atarız “ dedi.
Anamur – Bozyazı Ziraat Odası Başkanı A. Şeref GÜMÜŞ ayrıca yaptığı açıklamada “ pkk terör örgütü tarafından haince dağa kaldırılan çocuklarımızın anneleri tarafından Diyarbakır hdp il binası önünde eylem başlatan annelere destek vermek için Anamur kaymakamlığımız, Anamur belediye başkanlığımız, Ticaret odamız, Esnaf odamız, Komisyoncular derneğimiz, Hal müdürlüğümüz, Anamur-Bozyazı ziraat odamız, üreticilerimiz ve esnaflarımız tarafından yapılan bir organizasyonla nöbet tutan ailelerimize destek için milli ürünümüz muz ikramı yapılarak manevi destek verildi.
Desteklerinden dolayı başta ilçe kaymakamımız Mehmet Nuri BAŞARAN olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil