reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 15 Şubat 2018 2031 Görüntüleme

Kimlik Fotokopimiz Hayatımızı Karartabilir

Kimlik Fotokopimiz Hayatımızı Karartabilir

Aman Dikkat ! Vereceğimiz bir kimlik fotokopisi, hayatımızı karartabilir.

Günlük hayatımızda birçok kurum ve kuruluş işlem yapmak için kimlik fotokopisi istiyorlar yada kendileri fotokopi çekiyorlar. Bizlerde kimlik fotokopisi ile işlem yaptırmaya alıştığımız için, telefon hattı alırken den tutunda  abone , kargo , havale gibi işlemlerde istenildiğinde kimlik fotokopimizi hemen veriyoruz.

Aslında vatandaşın kimlik fotokopisinin alınması veya istenilmesi yasal olmamasına rağmen, kurum ve kuruluşların formdaki birçok soruya cevap yazmak yerine kimlik fotokopisini almak kolaylarına geliyor.

Son zamanlarda kimlik fotokopileri ile ilgili suistimallerin artması üzerine vatandaşı uyaran tüketici platformları , vatandaşı verdiği kimlik fotokopisinin nerede ve ne amaçla kullanılacağını ve o günün tarihini üzerine yazmasını istedi. Böylece kimlik fotokopimiz art niyetli birilerinin eline geçse dahi yasa dışı bir işlemde  kullanımı zorlaşacaktır.

Pekala bizim kimlik fotokopimiz ile neler yapabilirler, kimlik fotokopimiz ile bizi ilgimiz ve bilgimiz dışında bir yere üye yapabilirler. Adımıza herhangi bir kurum yada kuruluşta abonelik başlatabilirler. Bizi herhangi bir yere kefil gösterebilirler yada adımıza açacakları birçok telefon hattı ile bunu açık hat olarak satabilirler.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster