reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 14 Şubat 2018 2100 Görüntüleme

Anamur,140 Bin Ağacı Kesilmekten Kurtardı

Mersin ili Anamur ilçesinde , doğada onlarca hatta belki de yüzlerce yılda çürüyerek yok olabilecek olan plastik, metal, cam ve kağıt gibi atıkların, doğaya terk edilerek çürümelerini beklemek yerine, ülke ve ilçe  ekonomisine ayrıca  çevre temizliğine katkı sağlamak amacı ile 2011 yılında kurulan ve modern şehirciliğin göstergelerinden biri olan Anamur Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi yaklaşık 100 Km’lik bir alanda , 22 personel ve 4 toplama aracı ile hizmet veriyor.

Anamur Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisinde gazetecilerle kahvaltıda  bir araya gelen Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, “ Tesisimizin ilk kuruluş aşamasında ,acaba başarısız olup kapatır mıyız diye endişelerim vardı. Ancak ilçe halkımızın geri dönüşüme ve çevre temizliğine olan duyarlılığı sayesinde, tesisimiz yedi yıldır hizmet veriyor. İlçe halkımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Geri Dönüşüm Tesisimiz 260 geri dönüşüm sepeti ve 3000’i aşkın geri dönüşüm kutusu içinde  toplanan kağıt,  karton, plastik ve şişe için  kış döneminde 16 , yaz döneminde ise 22 personel ve 4 toplama aracı ile hizmet vermektedir.

Yıllık ülkemiz ekonomisine 1.000.000 lira’nın  üzerine katkı sağlayan tesisimiz, aynı zamanda günlük yaklaşık 3 ton atık kağıt toplayarak, ( bir ton kağıt için 17 yetişkin ağacın kesilmesine ihtiyaç duyulduğu hesaplandığında ) geçtiğimiz sekiz yıllık dönemde yaklaşık 140 bin ağacımızı kesilmekten kurtarmıştır.

Doğada binlerce yılda kaybolan, kalitesinden hiçbir şey kaybetmeyen ve % 100 geri dönüşebilen cam atıklar için, Anamur’umuzun belli bölgelerine koyacağımız cam kumbaraları sayesinde atacağımız her bir cam şişe  için, ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağının bilincinde olan ilçe halkıma teşekkür ederim “ dedi.

Kahvaltıda ayrıca Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından , ” Geri Dönüşüm Tesisi ”  çalışanlarına çeşitli hediyeler verildi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Anamur’umuza bu Geri Dönüşüm Tesisini kazandıran Belediye Başkanımız Mehmet Türe’yi tebrik eder,başarılar dileriz.

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil