reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 6 Ocak 2021 227 Görüntüleme

Kıbrıs İlkokulundan “PATİKLE BAŞLA KİTAPLA YAŞA ” projesi

Kıbrıs İlkokulundan “PATİKLE BAŞLA KİTAPLA YAŞA ” projesi

Abdullah UYSAL / anamur postası

PATİK tersten okunduğu zaman da KİTAP oluyor. ‘‘Patikle Başla Kitapla Yaşa’’ bu proje çocuklarımızın doğumdan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak üzere planlandı.

Projenin akademik koordinatörlüğünü İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma TUĞRUL, Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Nihan Feyman GÖK ve İstanbul Biruni üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Işıl TAŞ yapıyor. Proje İstanbul Güngören Polis Amca Anaokulu Müdürü Birgül Berna UYSAL ve Muğla Milas Beçin İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Kader DUMAN liderliğinde, Türkiye’nin farklı il, ilçe, köylerinden öğretmenler tarafından yürütülüyor.

Anamur’da bu projeyi yürüten Kıbrıs İlkokulu  Müdürü Ayfer KOYUNCU, projeden sorumlu Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Sofu KIZMAZ ve diğer öğretmenler projeyi Anamur Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri BAŞARAN’a sundular.

Kaymakam Mehmet Nuri BAŞARAN, sosyal sorumluluk anlayışı içinde tanıtımı yapılan Projenin İlçe ölçeğinde gerçekleştirilmesinde katkısı olan Kıbrıs İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenlerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bebek patik giyiyorsa ona kitapta okunabilir. ‘‘Patikle Başla Kitapla Yaşa’’ sloganıyla projenin 0-6 yaş okul öncesi çağı çocukları ve velileri kapsayacak şekilde yürütülmektedir.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, “ Patikle Başla Kitapla Yaşa “ projesine katkılarından dolayı Anamur Kıbrıs İlkokulu Müdür Ayfer KOYUNCU ve öğretmenlerine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Bayram Tatili Uzatıldı

Bayram Tatili Uzatıldı

Hazır Site by Uzman Tescil