reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2019 1261 Görüntüleme

KASAPOĞLU “Biz Ağaç Kesmeye Karşıyız”

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur Belediyesi önünde kaldırımda bulunan ağaçların aşırı budanmasına tepki gösteren vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine , Belediye Başkan Yardımcısı Türkan KASAPOĞLU basın açıklamasında bulundu.Belediye Başkan Yardımcısı Türkan KASAPOĞLU yaptığı açıklamasında;

“Ağaçların bu şekilde kesilmiş olmasından, Anamur Belediyesi olarak bizim vatandaşlarımızın şikayeti üzerine haberimiz oldu.

Belediyeye gelen vatandaşlar gölgesinden geçtiğimiz ağaçları niye kesiyorsunuz diye şikayetçi oldular? Biz kesmediğimizi belirttik onun üzerine baktık belediyenin karşısında iki ağacın haddinden fazla budanmış olduğunu gördük. Bunun üzerine kimin yaptığını araştırdık . Fakat bizim ekiplerimiz den hiçbirisi yapmadı. Büyükşehir yaptığını söylediler. Tabii biz bilemeyiz. İş yeri sahibi mi yaptırdı yoksa büyükşehir mi yaptırdı onu bilemeyiz.” dedi.

Basın mensubunun “ Bu konunun sizinle alakasının olmadığını mı söylüyorsunuz?” sorusuna Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Türkan KASAPOĞLU;“Kesinlikle bizimle alakası bile yok. Biz ağaç kesmeye karşıyız. Ağacı kesmek yerine budamayı, eğer budanması  gerekmiyorsa,  bir yere nakledilmesi gerekiyorsa  o derece zararlı bir ağaçsa kesinlikle naklediyoruz.  Ama asla ağaç kesmiyoruz. Ağacın kesilmesine de karşıyız. Anamur’un her tarafını ağaçlandırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bizim ağaç kesmek gibi bir şeyimiz asla olamaz. Ağacı biz belli metotlarla belli bir yere kadar budarız,  daha fazla budama yapmayız. Çünkü bunun da belli bir mevsimi belli bir dozu vardır. Burada gerçekten haddinden fazla bir budama yapılmış. Yani kesinlikle bu budama işiyle kesinlikle alakamız yoktur.  Vatandaşlarımız Şundan emin olsunlar ki Anamur Belediyesi olarak biz hiçbir ağacın Yok olmasına izin vermeyiz. Ağaç bir binaya ya da insanlara zarar verecek şekilde ise onu alır. Başka yere naklederiz ama asla zarar vermeyiz. Anamur’un her tarafına ağaçlandıracağız ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Ağaç kesmek gibi bir şeyimiz asla olamaz. “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Sessiz Olalım ” SINAV VAR “

Sessiz Olalım ” SINAV VAR “

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster