reklam
Ana Sayfa Gündem 16 Eylül 2019 2495 Görüntüleme

ANAMUR’DA KOÇ ZEYTİNYAĞI FABRİKASI AÇILDI

ANAMUR’DA KOÇ ZEYTİNYAĞI FABRİKASI AÇILDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesinde üç yıldır faaliyet gösteren Koç Zeytinyağı Fabrikası yeni sezonda yeni yerinde açıldı.Zeytin üretiminin hızla  artması sonucu ihtiyaç duyulan  Zeytinyağı Fabrikasını , 3 yıl önce Anamur Karadere mahallesine  açarak , üreticileri zaman kaybından kurtaran Koç Zeytinyağı Fabrikası işletmecisi Adem KOÇ gazetemize yaptığı açıklamada ; Anamur’lu üreticilerimizin  ihtiyacı olan Fabrikayı, bundan 3 yıl Karadere mahallemize açarak halkımıza hizmet vermeye başladık. Bu sezonda ise daha modern bir sistemle  Çarıklar Eski Hali yanında, zeytin yağında öncü marka olan POLAT ve HAUS marka makinalarla hizmetinizdeyiz.

Zeytinyağı çıkartmak isteyen bölge halkımızı bekleriz. Yağlık olarak değerlendireceğimiz zeytinlerimizin yağ çıkartmaya hazır olduğunu nasıl anlayacağıma gelince, ağacımızda hiç yeşil zeytin kalmadı ve sertliğini kaybederek el ile sıktığımızda eti ve çekirdeği kolayca ayrılıp, sap çukurundan suyu çıkıyorsa , yağ oranı en yüksek seviyeye çıkmış ve zeytinlerimiz sıkıma hazır demektir. Zeytinlerimizi olgunlaşmadan hasat etmeyiniz. “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak , KOÇ ZEYTİNYAĞI FABRİKASI’nı bölgemizin ihtiyacı olan bu hizmetinden dolayı tebrik eder, bol kazançlı bir sezon dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster