reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2019 1697 Görüntüleme

“İNSANLIK ÖLMEMİŞ”, GÜZEL İNSANLAR HALA VAR

“İNSANLIK ÖLMEMİŞ”, GÜZEL İNSANLAR HALA VAR

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin ili Anamur ilçesinde yaşanan olayda , iki öğrenci örnek bir davranış sergileyerek, giymedikleri elbiselerini ve kullanmadıkları kırtasiye malzemelerini “ belki bir ihtiyaç sahibinin işine yarar “ düşüncesi ile camiye bıraktı.

Anamur İskele mahallesi Zehra Marulyalı Camiinde meydana gelen olayda ; Cami İmam Hatibi Ömer Özel önceki gün sabah namazı için geldiği camiinin önünde , üzerinde not yazılmış içinde de eşyalar olan bir paket buldu.

Poşetin üzerine iliştirilmiş notta “ İMAM BEY, Biz iki öğrenciyiz. Bu eşyalar biraz eski ama kullanılacak durumda. Bu yüzden atmak istemedik. Yan taraftaki yurda götürdük, kimse yoktu. Buraya bırakıyoruz. Siz ihtiyacı olan birisine verirsiniz.” Yazıyordu.

Anamur Zehra Marulyalı Cami İmam Hatibi Ömer Özel , “ Camilerdeki sadaka kutularına tenezzül eden büyüklerden sonra , Cami kapısına ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere sadaka bırakan çocukları görünce, hem mutlu oluyor hemde umutlanıyoruz . Bu güzel yürekli ince düşünceli çocukları yetiştiren Anne Babalarından Allah razı olsun . Kapıda poşetleri görünce çok mutlu oldum , hele ki ” İmam Bey ” diye başlayan not tebessüm ettirdi . Allah mal zenginliğinden ziyade , gönül zenginliği versin . Bu çocuklarımızda işte bunun apaçık örneğidedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak bizlerde, örnek davranışlarından dolayı bu kardeşlerimizi ve ailelerini kutluyor , bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster