reklam
Ana Sayfa Gündem 1 Temmuz 2015 2548 Görüntüleme

Hüseyin Gazi’nin Mezarı Bakımsız

Hüseyin Gazi’nin Mezarı Bakımsız

Mezarının Mersin ili Anamur İlçesi Bozdoğan mahallesinde , Mamure Kalesinin yakınlarında olduğu iddia edilen , tarihsel kahramanımız ve Peygamber Efendimizin soyundan gelen Battal Gazi’nin oğlu Hüseyin Gazi’nin mezarının bakımsız olması tepki çekiyor.

Anamur’umuzun eski kaymakamlarından Tahsin Soylu döneminde gündeme gelen ve Soylu’nun yakından ilgilendiği olayda , Hüseyin Gazi’nin mezarını yaptırmak istemiş ancak mezarın bulunduğu alan içerisindeki yer varislerinden birinin rızası olmadığı için mezarı yaptırılamamış sadece bir mezar taşı konulmakla yetinilmiştir.

Konu ile ilgili gazetemize ortak bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Anamur ilçe başkanı Özcan Özaltun ve Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fahri Şen , “ Peygamber efendimizin soyundan gelen ve tarihi kahramanımız Hüseyin Gazi’nin mezarının bakımsız olması herkes gibi bizi de üzmektedir. Bundan yaklaşık iki yıl öncede gündeme gelen ve Belediye Başkanımız sayın Mehmet Türe’nin , bu iddianın araştırılması için tarihsel bir arama yaptıracaklarını eğer doğru ise Hüseyin Gazi’nin mezarının yaptırılacağının sözünü vermesinin üzerinden iki yıldan uzun bir süre geçti. Geçen bu süre içerisinde bırakın mezarının yapılmasını hazır var olan mezarının korunması ve bakımı konusunda da bir gelişme olmadı.

battal gazi6 battal gazi4

Oysa bizler biliyoruz ve inanıyoruz ki “ geçmişine sahip çıkmayan, geleceğine sahip çıkamaz “. Hüseyin Gazi’nin mezarının layık olduğu şekilde yapılarak buranın hem ilçe halkına hem de turizme kazandırılmasını istiyoruz dediler.

battal gazi battal gazi5

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil