reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 27 Ekim 2016 1922 Görüntüleme

Hiç Gitmediği Yerde HGS Cezası Yedi

Hiç Gitmediği Yerde HGS Cezası Yedi

Mersin ili Anamur ilçesinde ikamet eden Ahmet Yalçı , Lüleburgaz istasyonunda Hızlı Geçiş Sistemi ( HGS )’den ihlal  cezası yedi.

Anamur ilçesi Çarıklar mahallesinde ikamet eden Ahmet Yalçı’nın ev adresine , Ankara Karayolları Akıncı Bakım İşletme Şefliğinden gönderilen , 28.08.2015 tarihinde Mahmutbey-Edirne Otoyolu  Lüleburgaz istasyonunda 33 LU 734 plakalı araç ile  HGS ihlali dolayısı ile normal geçiş ücreti 1.75 TL iken,10 katı ceza ve  gecikme faizi ile birlikte toplam ödeme miktarı 19.25 TL olan bir tebligat yapıldı.

Cezayı daha zor bir durumda kalmamak için hemen ödeyen Ahmet Yalçı , Gazetemize yaptığı açıklamada; “ 33 LU 734 plakalı araç bana ait ve yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum.Ancak benim arabam 1973 model Renault ve bırakın şehirlerarası gitmeyi , Anamur’da Mamure kalesi ile Ören Mahallesi arasında zor kullanıyorum.Nasıl oluyor da hiç gitmediğim bir yerde,otoyol kaçak geçiş cezası işlemi yapmışlar anlamıyorum. Ben daha zor bir durumda kalmak için cezayı ödedim.Aracımın plakasına yazılan cezada bir yanlışlık olduğunu düşünüyor ve yetkililerden bu hatanın düzeltilmesini istiyorum ”dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil