reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 23 Ocak 2021 462 Görüntüleme

Hemşerimiz SATAR’a “ Atv de Hafta Sonu ”nda Övgü Dolu Sözler

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur’lu hemşerimiz , Atv ekranlarında yayınlanan ve İbrahim SADRİ’nin sunumuyla ekrana gelen “ atv’de Hafta Sonu ”  programında  attığı bir Tweet ile gündeme geldi.

Hafta içi yaşanan önemli gelişmelerin yanı sıra hafta sonu yaşanan gelişmeler ve son dakika haberlerinin ekrana geldiği “ Atv de Hafta Sonu ” programında Anamur’lu öğretmenimiz Mehmet SATAR , sosyal medyada attığı bir Tweet ile  adından övgü ile söz ettirdi.

“ atv’de hafta sonu” ‘nun sunucusu İbrahim SADRİ hemşerimiz öğretmenimiz Mehmet SATAR’dan “ Bir öğretmenimizin sınıfındaki otizmli bir çocuğa yazdığı not, inanılmaz etkileyici. Bir öğretmen değiştirir dünyayı. Bir sınıf öğretmeninin sınıftaki otizmli öğrencisinin karnesine yazdığı küçük ama anlamlı o not. Öğretmenlik böyle bir şey işte, öğretmenlik ,hakimlik, hekimlik. Bunlar hakikaten “ kutsal meslekler”. Otizmli bir çocuğu nasıl tarif edersiniz diye sorun, soralım birbirimize. Nasıl tarif ederiz, ya işte bizden farklı bakıyorlar, bizim gibi değiller, onların algısı değişik gibi tarifler değil , işte tamda Mehmet hocamızın tarif ettiği gibi tam tanımı bu. Helal olsun Mehmet hocamıza.

“ Bembeyaz karlar yağdığında açan, bir nergize benziyorsun…! Kış rüzgarları sallandırıyor bütün bu narinliğini. Sana; dur, yavaş ,koşma  sallanma dediğime bakma sen  ! Sana yetişemediğimden kendimedir sitemim.

Allah herkese böyle öğretmen nasip etsin ,çok hoşuma gitti ,müthiş “ dedi.

Anamur Çeltikçi İlkokulunda Özel Eğitim öğretmeni olarak görev yapan, ayın öğretmeni olarak ta Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’dan ödül alan hemşerimiz Mehmet SATAR “ atv’de hafta sonu”  programında Tweet’inin okunmasını ardından yaptığı açıklamada , “  Bu sabah ATV’nin sabah haberlerinde şahsıma yer veren, programda ve program bittikten sonra arayarak güzel düşüncelerini ileten sayın İbrahim SADRİ’ye ve ATV ekibine çok teşekkür ederim.

Geçmişimin birçok anında İbrahim Bey’in şiirleriyle vakit geçirmiş biri olarak yazdığım şiirler varsa incelemek istediğini söylemesi benim için bir onur kaynağı olmuştur.

Tekrar Teşekkür Ediyorum..! “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, hem hemşerimiz öğretmenimiz Mehmet SATAR’ı hem de “ atv’de hafta sonu” ‘nun sunucusu İbrahim SADRİ ve ekibini tebrik eder başarılar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil