reklam
Ana Sayfa Eğitim, Ekonomi, Gündem, Magazin 6 Ocak 2015 2873 Görüntüleme

FIRTINA ANAMUR VE BOZYAZI’DA ETKİLİ OLDU

FIRTINA ANAMUR VE BOZYAZI’DA ETKİLİ OLDU

Mersin’in Anamur ve Bozyazı İlçelerinde devam eden şiddetli rüzgar, reklam tabelasın evin üzerine göçürdü. Sera naylonları patladı. Deniz deyim yerindeyse coştu. Bozyazı’nın tarihi yeri Nagidos Adası dalgaların sörfüne mekan oldu.

Mersin’in Anamur ve Bozyazı İlçelerinde devam eden şiddetli rüzgar, reklam tabelasını evin üzerine yıktı. Sera naylonları patladı. Deniz deyim yerindeyse coştu. Bozyazı’nın tarihi yeri Nagidos Adası dalgaların sörfüne mekan oldu. Lodos ve batı yelinin aynı anda esmesi nedeni ile karşı karşıya gelen dalgalar çarpışınca doğal bir görsellik ortaya çıktı. Çeyrek asırdır koyda turistik teisis işleten 45 yaşındaki Menderes Topçuoğlu, “23 yıldır buradayım böyle dalga görmedim. Deniz kükredi, her tarafı yıktı” Dedi. Şeslong ve sandalyelerini dalgalara kaptıran Topçuoplu, kıyıda bulunan ağaç direğini almaya çalışırken bir anda yükselen dalgalardan salise farkı ile kurtuldu.
5
Zaman zaman kayaların üzerindeki bungalov yapıları içine alan dev dalgalar kayalara çarparak 15 metreye kadar yükseliyorlar. Kıyıdaki beton elektrik direğinin demirlerinin dışarı açıkta kaldığını söyleyen Topçuoğlu, bir an önce müdahale edilmezse ölümcül sonuçlar doğabileceğini belirterek yetkilileri uyardı.
Aşırı rüzgarlar D-400 karayolu kenarında bir petrol istasyonuna ait araç yıkama yerinin portatif çatısını bir evin üzerine devirdi.Bahçedeki incir ağacı eve siper oldu
1

2
Denizin dalgaları ile gelen odunları toplayan 65 yaşındaki Kemal Gümüş ve eşi Güldere Gümüş, yaşadıklarını bir fırsat olarak değerlendiriyor ve ” bu odunlar bize Allah’ın bir nimeti ” dedi.
4
Rüzgar nedeni ile çilek ve muz seralarının naylonları kısmen zarar gördü. Demirleri çürüyen Anamur İskelesi dalgalar nedeni ile yıkılma tehlikesi geçirdi. Saatteki en yüksek hızı 60 kilometreyi bulan rüzgarın devam etmesi bekleniyor.
ceyrek_asirdir_boyle_dalga_gormedim_h6687

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster