reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 8 Temmuz 2016 1829 Görüntüleme

Ercik:”Kendi Başarısızlıklarını Birbirlerini Yiyerek Ödeyen Bir Parti Bu Millete Hizmet Edemez”

Ercik:”Kendi Başarısızlıklarını Birbirlerini Yiyerek Ödeyen Bir Parti Bu Millete Hizmet Edemez”

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in  Yaptığı “ MHP il Başkanı Sebahattin Kılıç’a yanıtım” adlı açıklamasında ;

“ MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç partimizi ve hükümetimizi hedef alan asılsız ve mesnetsiz açıklamalarda bulunmuştur. Kılıç’ın açıklamaları karalamaya dönük olup; Mersin’de oluşan birlik havasını yıkmayı ve iftira siyasetini hortlatmayı amaçlamaktadır.

Öncelikle AK Parti hükümetleri milletinin her kuruşunun kıymetini bilen, her kuruşun hesabını da millete verebilecek bir harekettir. AK Parti’nin her icraatı ortadadır, her adımı açık ve şeffaftır. MHP İl Başkanı kirli oyunlar görmek istiyorsa, milletin parasının nasıl çar çur edildiğini görmek istiyorsa, milletin hazinesinin nasıl bir gecede boşaltıldığını görmek istiyorsa 2001 yılı öncesine baksın. Orada mensubu olduğu partinin de içinde bulunduğu hükümetin bu milleti nasıl namerde muhtaç ettiğini görecektir. Bu ülkeyi İMF kapılarında nasıl dilendirdiklerini görecektir.

Herkesin icraatı ortada. Bu millet kimin neyi yaptığını kimin neyi yapmadığını MHP İl Başkanından çok daha iyi görüyor. Hem Türkiye genelinde hem Mersin’de 2001’den bu yana bu zihniyete milletimiz tokat üstüne tokat atıyor, iftira ve karalama siyasetine milletimiz sandıkta gereken cevabı veriyor.

Uzun lafın kısası; mahkeme köşelerinde sürünen, kendi başarısızlıklarını birbirlerini yiyerek ödeyen bir parti bu millete hizmet edemez, aksine millete hizmet edenlerin önünde engel olur. Biz AK Parti hükümetleri olarak bu millete hangi sözü vermişsek o sözü yerine getirmek için Başbakanımızla, Bakanımızla, Bakanlarımızla ve AK Parti kadrolarıyla geceyi gündüze katarak çalışıyoruz. Birilerinin hoşuna gitmese de çalışmaya devam edeceğiz. Mersin’e yeni yollar, havalimanı ve hızlı treni kavuşturacağız, Akdeniz Sahil Yolunu tamamlayacağız. Doğayı korumak adına ince eleyip sık dokuduk, projede Mersin sınırları dahilinde 7 olarak başlayan tünel sayısını 22’ye çıkardık ve toplamda Akdeniz Sahil Yolunda 27 tünel inşa ediyoruz. MHP İl Başkanı belki hatırlamaz ama Akdeniz Sahil Yolu ve Hızlı Tren için hayal diyen siyasetçi kendi partisinin bir Bakanı idi. Şimdi bizler AK Parti kadroları olarak onların hayal dahi edemediği işleri gerçekleştiriyoruz. Rahatsızlıkları bu yüzdense verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

İşin özeti şudur: Onlar konuşur AK Parti yapar.

Tüm Mersinli hemşerilerime saygılarımı sunuyorum “ dedi.

Tartışmaya konu olan , Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Sebahattin Kılıç’ın yazısı ise ,

Kılıç’tan “YOL-SUZLUK” mesajı

Bayram tatili süresince çileye dönüşen Mersin-Silifke-Antalya arası trafik yoğunluğu hakkında açıklama yapan MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, iktidarı topa tuttu. Kılıç, “2014 sonuna tarih verdiğiniz yolu, maliyeti 387 milyon liradan 1,7 milyar liraya yükseltmenize rağmen açamadınız. Her sözünüz gibi bu sözünüzü de tutamadınız. Bu çile sizin eseriniz” sözleriyle iktidarı eleştirdi.

TATİLCİLERİN TATİLİ ZEHİR OLDU

Mevcut halile yetersiz kalan Mersin-Silifke yolu, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilenlerin Mersin’e gelmesiyle çile yoluna dönüştü. Çeşmeli’den Kızkalesi’ne, Kızkalesi’nden Susanoğlu’na kadar araç yoğunluğu ve yolun yetersiz kalması nedeniyle zaman zaman durma noktasına gelen trafik, tatilcilerin tatilini zehir etmeye yetti. Sabah saatlerinde yola çıkanlar, ancak akşam saatlerinde gidecekleri yere ulaşırken, kimi sürücüler ise planlarını iptal edip geri dönmek zorunda kaldı. Sosyal medyada da binlerce paylaşıma konu olan manzara, Mersin’in turizm kenti olması yolunda ağır bir darbe daha almasına neden oldu.

“MERSİN BİR KEZ DAHA DİBE VURMUŞTUR”

Milyonlarca liralık yatırımla hizmete açılan Mersin Stadyumu, daha ilk futbol maçında zeminin dağılması nedeniyle Mersin’i tüm dünyaya rezil emişti. Bunun yanı-sıra her seçim öncesinde bitirilme sözü verilen ancak bir arpa boyu yol gidilemeyen Çukurova bölgesel Havaalanı konusu da halen belirsizliğini koruyor. Öte yandan Mersin-Silifke ve Mersin-Antalya yolunda yıllardır bitirilemeyen yol yapım çalışmaları ve neticesinde yaşanan trafik sıkışıklığı da iktidarın Mersin’de imza attığı başarısızlık olarak yorumlandı.
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, bayram tatilinin eziyete dönüşmesine neden olan ve bir türlü bitirilemeyen Mersin-Silifke ve Antalya yolu ile ilgili çarpıcı tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, “Ne yazık ki mevcut iktidarın Mersin’e verdiği cezalar silsilesinin birini daha yine milletimiz yaşamıştır. İktidar, her seçimden önce sözünü verdiği Mersin-Silifke ve Antalya yolunu, bir türlü hizmete açamayarak bu konudaki yetersizlik ve beceriksizliğini bir kez daha ortaya koymuş, başta Mersinliler olmak üzere yolu kullanan herkesi adeta cezalandırmıştır. İktidarın bu tutumu nedeniyle, Mersin bir kez daha önemli bir tanıtım fırsatını tepmiş, turizm konusunda aldığı darbelere bir yenisini daha eklemiş ve güzel kentimiz bir kez daha dibe vurmanın üzüntüsünü yaşamıştır. 3 günlük bayram tatili bile ne yazık ki kentimizin yıllarca sürecek kötü bir üne daha kavuşmasına neden olmuştur” diye konuştu.

“KİM MERSİN ÜZERİNDE KİRLİ OYUNLAR OYNUYOR?”

MHP İl Başkanı Kılıç, dönemin Ekonomi Bakanı ve Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan’ın yardımcısı olan ve yerel seçimlerde Mersin’i yönetmeye talip olan Mustafa Sever’in yıllar önce yaptığı “227 kilometre uzunluğundaki Erdemli-Silifke-Anamur 13. Bölge Antalya hududu yolunun 158 kilometresini trafiğe açtık. Kalan 69 kilometreyi de inşallah 2014 sonuna kadar açacağız” ve “Proje bedeli 387 milyon liraydı. Fakat projeyi daha güzel, daha konforlu, daha çevre dostu, yerleşim yerlerine zarar vermeyecek, turizm alanlarını koruyacak şekilde Torosların güneyinden geçirdik. 387 milyon liralık maliyet 1,7 milyar liraya yükseldi” sözlerini hatırlattı. Kılıç, “Bir dönem Mersin’i yönetmeye talip olanların yıllar önce verilen bu sözü neden tutamadıklarını da kendisi de bir dönem Ulaştırma Bakanı olan, sonrasında Başbakan Yardımcısı iken Mersin Milletvekili seçilen ve son olarak Kalkınma Bakanlığı görevini yürüten Sayın Lütfü Elvan Mersin halkına açıklamak zorundadır. İktidar adına verilen sözlerin tutulmadığı gibi bahsedilen milyarlarca liranın da nereye gittiği ise sorgulanmalıdır. Taşucu-Yeşilovacık arasındaki tünelin tamamlanmasına rağmen halen açılmaması da Mersin’in cezalandırıldığı yorumlarını doğrularken, sürekli olarak yenilenen projeler nedeniyle çalışan mühendislerden işi üstlenen firmalara kadar herkesin kafasını karıştıran izahı güç durum, milletimizi de oldukça endişelendirmektedir. Birileri Mersin üzerinde kirli oyunlar mı oynamaktadır? Bu sorunun cevabı ancak bu iş ve hesabın tüm çıplaklığıyla açıklanması ile verilebilecektir. Kaldı ki; “Yol müjdesi” adıyla basına servis edilen açıklamaların ardından iktidar hele ki bayramda yaşanan eziyet sonrasında Mersinlilerin karşısına hangi yüzle çıkacaktır?” diye sordu.

“MERSİN’E EZİYET ÇEKTİREN ÖDÜLLENDİRİLİYOR”

MHP İl Başkanı Kılıç, Antalya yolunun 2012’de açılacağı sözünü veren eski Ulaştırma Bakanı ve yeni Başbakan Binali Yıldırım’ın 2011 yılında Erdemli Balıkçı Barınağı’nda yaptığı konuşmayı da şu şekilde eleştirdi;
“Sayın Yıldırım bundan 5 yıl önce Mersin ziyaretinde Mersin-Antalya yolunun 2012’de tamamlanarak hizmete açılacağının sözünü vermişti. Ancak gelinen noktada söz verilen bu yol da halen tamamlanamamış, güzergah değişikliği gibi nedenlerle de daha uzun yıllar tamamlanamayacağı kesinleşmiştir. 5 yıl önce sözü verilen yolun halen tamamlanamaması bir yana, tamamlandığı halde bile ihtiyaçları karşılamayacaktır. Çünkü; Karayolları Mersin-Erdemli ve Erdemli-Silifke arasında gayet iyi durumda olan duble yolları bile iki ayrı proje ile yeniden ihaleye çıkarıp yeniden düzenleme işine girişmiştir. Hem de 18 Aralık 1995 tarihinde 686 milyar liraya ihale edilen yol için işi üstlenen firmaya 2010 yılındaki fiyat farkları uygulanarak tam 46,5 trilyon ödenmiş, 69 kat fiyat farkı ile zaten yeterince kullanışlı olan yol, yeniden düzenlenerek milletimize tam 69 kat daha fazla para ödetilmiştir. Ayrıca akıllara durgunluk veren gereksiz ve şüpheli harcamaların yanı sıra Taşucu-Anamur arasına yeterli kaynak bulamadığı için bir türlü işi bitiremeyen devlet, ne yazık ki iş Erdemli-Silifke yoluna gelince harcamalarını adeta bir sebil gibi akıtmıştır. Harcamalar gibi yolun genişletilmesi yerine orta refüj düzenlemesi ve iki yana kaldırım yapılarak mevcut yolun daraltılması ile de yapılan hatalar zincirinin faturası, hafta sonları yol üzerindeki tatil yörelerine gitme gafletine düşen tatilcilere ödetilmektedir. Bakanlığı döneminde sözünü yıllardır tutamayan, milyarlarca liralık yeni harcamalara rağmen sorunun aşılmasında bir arpa boyu yol gidemeyen dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın bugün Başbakan olarak ülkemizi yönetiyor olması da ‘Mersin’e eziyet çektirenlerin ödüllendirildiği’ yolundaki endişeleri açığa çıkarmaya yetmektedir. Milletimiz Mersin üzerinde oynanan oyunları bayram tatilinde bir kez daha görmüştür. Mersin’e bu eziyeti reva görenler, kendilerine oy vermediği için kentimizi cezalandıranlar, vakti gelince Mersin halkından gereken cevabı da alacaktır. Aziz milletimize Mersin üzerinde oynanacak oyunlara asla müsaade etmeyeceğimizin sözünü verirken, konunun da takipçisi olacağımızı belirtmek isterim”demişti.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster