reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Magazin, Politika, Teknoloji 22 Ocak 2015 2666 Görüntüleme

EMITT Fuarı açıldı

EMITT Fuarı açıldı

EMITT Fuarı açıldı, 20. yılda hedef 80 ülkeye ulaşmak

EMİTT Turizm Fuarı’nın 19’uncusu bugün İstanbul’da büyük bir katılımla başladı. Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katılamadığı fuara, 100 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
Fuarın açılış konuşmasını Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın yaptı. Aydın, “EMİTT, 19 yaşındadır. İlk turizm fuarını gerçekleştirdiğimizde katılımcı ülke sayısı 8 idi. Bugün bu sayı 71’e ulaştı. EMİTT, dünyanın 5. büyük fuarı haline geldi. Bu durumdan gurur duyuyoruz. 20. Yılda hedefimiz, 8 ülkeden 80 ülkeye ulaşmaktır. Bunun için sizleri yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

“2015 Yılına yönelik önemli beklentilerimiz var”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ise, “Her yıl artan ziyaretçi sayılarıyla ülkemiz tanıtımında önemli bir rol oynayan EMITT Fuarı’nda turizmcilerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Destinasyon odaklı çalışmalarla Türkiye markası güçlendirilmeye çalışılıyor. 2015 yılına yönelik olumlu beklentilerimiz var. Çalışmalarımızı sürdürürken, uluslararası pazarlarda bir bütün halinde hareket edilmesi yoluyla ülke markasının oluşturulmasının yanı sıra, gerekli altyapı ve tanıtım faaliyetlerini de yürütüyoruz. Ülkemizin turizm değerlerini ayrı ayrı tanıtıyoruz. İstanbul, Avrupa’da tercih edilen 3. Şehir olmuştur. Anadolu’nun değişik bölgelerinde çeşitli destinasyonlar yaratmaya çalışıyoruz.”

İstanbul Valisi Vasip Şahin de turizm sektörünün bütün ülkelerin üzerinde dikkatle çalıştığı bir sektör olduğunu kaydetti. Türkiye’nin son 15 yılda büyük gelişme katettiğini kaydeden Şahin, “Türkiye bu noktada önemli teşvikler sağladı. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

KOCAMAZ: “MERSİN EMITT FUARI’NA DAMGASINI VURACAK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, EMITT Fuarı’na, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez katıldığını ve Mersin’i en iyi şekilde dünyaya tanıtacağını belirtti.

EMITT Fuarı’nın gündemine kongre turizmini aldığını ve Türkiye’nin sahip olduğu dev potansiyeli öne çıkaracağını ifade eden Başkan Kocamaz, “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası dışında ilk kez bir kurum olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’in tanıtımına destek verecek olmasını önemsiyoruz. Mersin, EMITT Fuarı’na damgasını vuracak” dedi.

EMITT Fuarı’nda Mersin’in tarihi, turizm ve kültürel değerlerini dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ninen iyi şekilde ev sahipliği yaptığını vurgulayan Kocamaz, “Mersin, dünyaya açılan bir kapıdır. Ancak, tanıtımı iyi yapılamadığı için Mersin hak ettiği konuma kavuşamadı. İşte bu tür fuarlar bizim için çok önemli. Standımızda ilçe belediyelerimizle birlikte katılarak, bölgemizin değerlerini en güzel şekilde tanıtacağız. Mersin, EMITT Fuarı’na damgasını vuracak” diye konuştu.

Mehmet Şahincileroğlu

emitt111tt

emitt emitt11 emitt1

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster