reklam
Ana Sayfa Gündem 31 Ocak 2021 245 Görüntüleme

MERSİN – ANTALYA KARAYOLU HALA KAPALI

MERSİN – ANTALYA KARAYOLU HALA KAPALI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur – Antalya karayolu heyelan nedeni ile ulaşıma kapalı. ( 31 Ocak 2021 Saat 23:22 )

Anamur – Gazipaşa D – 400 karayolu Yakacık ( Kaledran ) ile Zeytinada ( Seyfe ) arasındaki Sazak mevkiinde meydana gelen heyelan nedeni ile yol ulaşıma kapalı.

Zeytinada mahalle muhtarı Mehmet Ali ŞENER heyelan nedeni ile kapalı olan yol hakkında bir aksilik olmaz ise ulaşıma kapalı olan yolumuz  bu akşam saat 20:00 gibi kontrollü olarak tek şeritten ulaşıma açılacak demişti ancak karayollarının çalışmalarına rağmen yol hala ulaşıma açılamadı.

Karayolları 13. Bölge müdürlüğünden edindiğimiz bilgiye göre ( 0242 320 7000 )  , yolda çalışmalar devam ediyor ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi veremiyorlar. Şuan kullanılabilecek bir servis yolu da olmadığı için tek ulaşım Konya üzerinden sağlanabiliyor.

Daha önce küçük araçlar Kaledran Köprüsünden İnal mahallesine giden yolu kullanabiliyordu ancak o yolda da heyelan tehlikesi görüldüğünden ulaşıma kapandı.

Anamur’dan Gazipaşa’ya gidecek hemşerilerimiz bölgeyi bilen ve acil olanlar için , Güngören (Teniste) – Tozlu – Sazak Yaylası – Gökcesaray (Kinistine) yolunu kullanarak Gazipaşa’ya ulaşabilirler. Bu yol orman yolu olduğu için daha önce gitmemiş olanlar ,yolu bilmeyenler kesinlikle gitmesin.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Anamur – Antalya karayolunu kullanacak okuyucularımızın ALO 159 Yol Hattını  arayarak  yolun son durumu hakkında bilgi almadan yola çıkmamaları konusunda uyarır, hayırlı yolculuklar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil