reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 21 Temmuz 2022 444 Görüntüleme

El Çabukluğuyla Ağır Yüzükleri Hafifleri ile Değiştiren Şüpheliler Yakalandı

El Çabukluğuyla  Ağır Yüzükleri Hafifleri ile Değiştiren Şüpheliler Yakalandı

Abdullah UYSAL / anamur postası  ( 21 Temmuz 2022 )

Altın yüzük satın alma bahanesi ile tezgahtaki yüzükleri el çabukluğu yöntemi ile hafifleri ile değiştirerek  yaklaşık 50 gr altın çalan şüpheliler yakalandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre ;                                                                 

Şehit Mustafa Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan  bir kuyumcudan el çabukluğu yöntemiyle, (M.Y.) isimli kadın şahıs ve beraberindeki 3 şüpheli şahsın A.A(53), G.A(15), B.K.(25)  altın yüzük satın alma bahanesi ile tezgahtaki 4 adet toplamda 62.5 gram yüzüklerinin 4 adet toplamda 11 gram ağırlığında hafif olan gerçek altın yüzükler ile değiştirilerek çalındığı ihbarında bulunuldu. Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda kamera görüntülerine takılan 3 bayanın A.A(53), G.A(15), B.K.(25) oldukları, aynı aile mensupları oldukları, Gaziantep ilinden geldikleri tespit edilerek kullandıkları araç takibe alındı, yapılan çalışmalar sonucunda olaya karışan emek hırsızları   A.A. ve G.A. Adana ilinde yakalandı. 
Aynı gün çıkarıldıkları mahkemede G.A. serbest kalırken A.A. ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca şüpheli şahısların Diyarbakır Ergani ilçesi ve Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçelerinde de aynı yöntemle olaya karıştıkları tespit edildi ve yasal işlemler başlatıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil