reklam
Ana Sayfa Gündem 20 Nisan 2021 157 Görüntüleme

DİKKAT ! Maskeniz Korumuyor ve Güvensiz Olabilir !

DİKKAT ! Maskeniz Korumuyor ve Güvensiz Olabilir !

Abdullah UYSAL / anamur postası

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bugüne kadar dünya genelinde  3 milyondan fazla kişinin  , ülkemizde ise  yaklaşık 36 bin 267 vatandaşımızın  ölümüne neden olan Covıd – 19 ( koronavirüs ) ile ilgili tedbirlerimizin başında gelen maske – mesafe ve temizlik kurallarında kullandığımız maskelerimizden bazıları güvensiz ürün olarak belirlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada ;

Pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanımı denetleyerek, 41 güvensiz ürünü tespit etti.

Bakanlık, güvensiz olduğu tespit edilen bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaralarının Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi(GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından güvenli kişisel koruyucu donanımların piyasaya arzını sağlamak için gözetim ve denetim faaliyetleri titizlikle gerçekleştirilirken, öncelik vatandaşın sağlığını ve güvenliğini korumak oldu.

Vatandaşımızın Sağlığına Kast Edenlerin Takipçisi Olacağız

Yapılan denetimlerde güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi. Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.

Pandemi sürecinde vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarının uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanıma ulaşabilmesi için taviz verilmezken, bakanlık ürettikleri ürünlerle vatandaşımızın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edecek.

Bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaralarının Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil