reklam
Ana Sayfa Gündem 13 Kasım 2020 306 Görüntüleme

DİKKAT ! ANAMUR’DA SİGARA İÇMENİN YASAKLANDIĞI ALANLAR

DİKKAT ! ANAMUR’DA SİGARA İÇMENİN YASAKLANDIĞI ALANLAR

Abdullah UYSAL / anamur postası

İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği koronavirüs tedbirleri genelgesinde tüm illerimizde cadde ve sokaklarda sigara içilmesinin yasaklandığını duyurmuştu.

Mersin Valiliği Korona virüs ( COVID-19 ) salgınını önlemek, bulaşmayı azaltmak, maskelerin doğru kullanılmasını sağlamak amacı ile özellikle vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu cadde, sokak ,park ve bahçeler gibi alanlarda bazı kişilerin sigara içmek için maskelerini çıkardığı , çene altına indirdiği ve buna bağlı olarak maskeyi düzgün takmadıkları görüldüğünden bu yerlerde sigara içme yasağı getirilmiştir.

Koronavirüs salgınının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla ilimizde ilçelerin belirlediği mekanlarda sigara içme yasağı getirilmiştir. 12 Kasım 2020 tarihli ve 99 no’lu karar ile ilçelerde yasaklanan cadde, sokak, bulvar ve mekanların isimlerini içeren liste Valiliğimizin web sitesinde (İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları bölümünde) yayımlanmış olup ayrıca yazımız ekinde  gönderilmiştir. Listede ihtiyaca göre değişiklikler yapılabilecek ve güncel liste tekrar yayımlanacaktır.

 

Anamur’da sigara içilmesinin yasaklandığı yerler ,

  1. Anamur Atatürk Bulvarı ( Çavuşpınar Parkı dahil )
  2. Muşurup Caddesi
  3. Tahsin Soylu Caddesi ( Orman işletmesi kavşağından 3 yol ayırımına kadar olan bölge )
  4. İlçede bulunan Tüm Parklar
  5. İlçede bulunan tüm otobüs ve minibüs durakları.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil