reklam
Ana Sayfa Gündem 22 Nisan 2020 729 Görüntüleme

BAYER ; ” KORONAVİRÜS ANAMUR’A GİREMEDİ “

BAYER ; ” KORONAVİRÜS ANAMUR’A GİREMEDİ “

Abdullah UYSAL / anamur postası

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın BAYER , “ YETER SÖZ MİLLETİN “ köşesine bugün “ Koronavirüs Anamur’a Giremedi “ başlıklı yazısıyla, Anamur’u taşıdı.

Yalçın BAYER , “ YETER SÖZ MİLLETİN “ köşesine bugün “ Koronavirüs Anamur’a Giremedi “ başlıklı yazısında, ” Dostlar haber verdiler. Koronavirüsün uğramadığı yerlerden biri Mersin’e bağlı “muzun başkenti” Anamur ilçesiymiş.

Belediye başkanı Hidayet KILINÇ’ı bulduk, “Belediye Başkanı” olmadan önce MHP’den milletvekili imiş. “Nasıl oldu bu iş” demeden “başarının” hikayesini anlattı KILINÇ: “Salgının algısı benim için çok önemliydi. Gidişat kötü noktaya gidiyordu. 15 gün içinde hemen maske üretmeye başladık. Halk eğitimden “dikişçi” hocaları belediyeye aldık. Günde 22-25 bin üretimden 40 bin adete çıktık bugün. Komşumuz Bozyazı’da da koronavirüs yok…

Gazipaşa ve Gemerek’te ise salgın ve ölüm olayları ortaya çıktığında tedbiri daha çok arttırdık.

Başkan diyor ki: “Cadde ve sokakları bugüne kadar 15’nci kez dezenfekte ve sirkeli suyla yıkadık. Devlet daireleri ve işyerlerini tek tek ilaçlıyoruz hâlâ. İlaçlamaya hiç ara vermiyoruz ATM, PTT ve pazaryerlerinin girişlerine dezenfekte makineleri koyduk 2 metre aralıkla şerit çektik. Şehrin içinde üzerine “Evde Kal Anamur” yazılı büyük balonlar uçurduk. Okullar tatil edilir edilmez öğrencileri karantinaya aldık. Ankara, Konya, Antep ve Adana’dan yazlıkları olan 340 “misafirlerimize” göz açtırmadık. Onların başına polis ve zabıta olmak üzere 14 gün süreyle gözetim altında tuttuk. Şoförlerimiz çok titizdiler. Hayatı muz tarlalarında geçen bütün vatandaşlarımızı kutluyoruz. İnşallah bu dönemi vakasız geçireceğimizi umuyorum ” dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın BAYER’e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil