reklam
Ana Sayfa Gündem 12 Haziran 2015 3005 Görüntüleme

Başkandan Müslümanlara İlginç Mektup

Başkandan Müslümanlara İlginç Mektup

Kanada’da yaşayan Müslüman bir veliye , Belediye başkanı tarafından gönderilen mektupta”’buraya uyum sağlamak zorundasınız.Başka gidecek yeriniz olmadığı için burayı tercih ettiniz”demesi tepkilere neden oldu.

Kanada’nın ikinci ,Quebec  eyaletinin ise en büyük şehri olan Montreal’ın Darvon belediye başkanının Müslüman velilere yazdığı mektup tepkilere neden oldu.

Çocuğu Darvol’da okula giden Müslüman bir veli , Belediye başkanına ,okul kantinlerinde domuz etinden üretilmiş ürünlerin satıldığını ve Müslüman oldukları için bundan rahatsız olduklarını , kantinlerde domuz ürünlerinin satışının yasaklanmasını isteyen bir mektup gönderdi.

Dorval Belediye Başkanı, bu isteği reddetti ve bütün Müslüman velilere bir mektup gönderdi.

Belediye başkanının gönderdiği ve staseve gazetesinde de yayınlanan mektubunda , ” Kanada ve Quebec’te yaşayan Müslümanların bölgemize adapte olmak zorunda olduklarının farkında olmalarını  isterim. Kanada ’lılar Müslümanların değil, Müslümanlar Kanada’ lıların yaşam tarzına ayak uyduracaklar.

Hiçbir Müslüman ülkenin Müslüman olmayan göçmenleri kabul etmemesine rağmen ,kanada ırkçılık ,yabancı düşmanlığı ve din düşmanlığı yapmadan Müslüman göçmenleri ülkesine kabul etmiştir.

Tıpkı diğer uluslar gibi, Kanada’ lılar da  kendi kimlik ve kültürlerinden asla vazgeçmeyecektir. Kanada konuksever bir ülkedir.Ancak burada bulunan Müslüman göçmenlerde ,Yahudilerle-Hıristiyanlarla , Noel ağaçları ile, kiliseler ve dini bayramlarla yaşamaya alışmak zorundadır.

Dorval belediye meclisi , İslam ve şeriat için herhangi bir taviz vermeyecektir. Müslümanların Sekülerleşme sorunu (dünyevi veya çağa uyma) sorunu var ve bu nedenle de  Kanada’da rahatsızlar. Oysa dünyada 57  ( aslında 63 ) Müslüman ülke varken ve hepsi çok az nüfusa sahipken , eğer başka Müslüman ülke yerine Kanada’yı seçtiyseniz , demek ki  Kanada’da hayat çok daha iyi.

Kendinize sorun ? o kadar Müslüman ülke varken neden Kanada’yı seçtim .

Cevabınız ;Çünkü Kanada’da yaşam standardı iyi , olacak. Pekala burada  yaşam standardı niçin iyi biliyor musunuz ?

Çünkü buranın okul kantinlerinde bile domuz eti satılabiliyor.

Velilere gönderilen ve gazete yayınlanan mektubun orijinal hali.

Montreal: Brief eines kanadischen Bürgermeister an muslimische Eltern

Muslimische Eltern haben gefordert, Schweinefleisch aus den Schulkantinen zu verbannen. Der Bürgermeister von Dorval, eines Vororts von Montreal, verweigerte sich diesem Ansinnen und erklärte in einem Rundbrief an alle muslimischen Eltern, warum er das tat:

„Muslime müssen begreifen, dass sie sich an Kanada und Quebec anzupassen haben. Sie müssen begreifen, dass sie ihren Lebensstil ändern müssen, nicht die Kanadier, die sie so großzügig aufgenommen haben.
Sie müssen begreifen, dass die Kanadier weder rassistisch, noch xenophob sind. Die Kanadier haben viele Immigranten vor den Muslimen akzeptiert. ( Umgekehrt ist das nicht der Fall. Kein muslimischer Staat akzeptiert nicht- muslimische Immigranten).
Genau wie andere Nationen, sind die Kanadier nicht bereit, ihre Identität und ihre Kultur aufzugeben. Kanada ist ein Land mit Willkommenskultur. Fremde werden nicht vom Bürgermeister von Dorval willkommen geheißen, sondern von der Bevölkerung Kanadas und Quebecs insgesamt.
Schließlich müssen Muslime verstehen, dass in Kanada (Quebec) mit seinen jüdisch- christlichen Wurzeln, Christbäumen, Kirchen, und religiösen Festen, Religion eine Privatangelegenheit bleiben muss.

Der Stadtrat von Dorval hat das Recht, keine Konzessionen an den Islam und die Scharia zu machen. Muslimen, die mit der Säkularisation ein Problem haben und sich deshalb in Kanada unwohl fühlen, stehen 57 wunderschöne muslimische Länder zur Verfügung, die meisten davon mit zu wenig Bevölkerung, die Zuwanderer mit offenen Halal- Armen aufnehmen, in Übereinstimmung mit der Scharia.
Wenn sie Kanada gewählt haben, statt eines anderen muslimischen Landes, war das, weil sie wussten, dass das Leben in Kanada sehr viel besser ist., als dort, wo Sie herkommen. Fragen Sie sich: Warum ist das Leben in Kanada besser, als dort, wo sie herkommen? Weil es Schweinefleisch in Schulkantinen gibt!

Eigener Bericht -staseve- vom 31.01.2015

https://staseve.wordpress.com/2015/01/31/montreal-brief-eines-kanadischen-burgermeister-an-muslimische-eltern/

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster