reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 23 Kasım 2018 2359 Görüntüleme

Başkan TÜRE ; Öğretmenler Gününü Kutladı

Başkan TÜRE ; Öğretmenler Gününü Kutladı

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe her yıl olduğu gibi Anamur Belediyesi birim Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve bizzat kendisinin de katılımı ile,24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. 
Program kapsamında farklı gruplara ayrılan ekipler,ilçedeki bütün okulları ziyaret etti. Ekipler ziyarette ilçedeki bütün öğretmenlere ismine özel kalem hazırlatılan kalem ve karanfil takdim etti. 
Ziyaretler kapsamında ise bu yıl köy okullarını ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Gercebahşiş Yeni Mahalle ilkokulu, Gecebahşiş Saadet Tuna ilkokulu ve Ortaokulu, Güneybahşiş ilkokulu ve Evciler İlkokulunu ziyaret etti.
Şehit Öğretmenleri unutmadı
Ziyaretlerin sonunda günün önemi ile ilgili konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe şehit edilen öğretmenleri de unutmadı. Türe “Bu özel günde öncelikli olarak şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Şu anda görevini icra eden öğretmenlerimize de buradan seslenmek istiyorum; Üstlendiğiniz misyonla geleceğimizin inşasında büyük pay sahibi olan siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar; bu kutsal görevinizde ömür boyu başarılar dilerim” dedi.
Türe Atanamayan Öğretmenleri de Unutmadı
Sözlerine devam eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe atanamayan öğretmenlere de değindi. Türe “bu ülkede binlerce Eğitim fakültesi mezunu genç beyinlerimiz atanamıyor. Her öğretmenin görevini icra etmek en doğal hakkıdır. İnşallah önümüzdeki süreçte devletimiz bu soruna bir çare bulur. Ben onlarında buradan özel olarak günlerini kutlamak istiyorum.” Dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster