reklam
Ana Sayfa Gündem 17 Ekim 2016 2677 Görüntüleme

Başkan Kocamaz Muhtarlarla Buluştu…

Başkan Kocamaz Muhtarlarla Buluştu…

1829 ‘dan buyana yerel demokrasiyi temsil eden muhtarlığın,geçtiğimiz yıl 19 Ekim tarihinin “Muhtarlar Günü” ilan edilmesi ile ilk Muhtarlar Günü Kutlamaları başlamıştı.

Bu yıl ikincisi kutlanan “19 Ekim Muhtarlar Günü” nde,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz , Gülnar,Aydıncık,Bozyazı ve Anamur’dan 125  muhtar  ile bir araya geldi.

19 Ekim Muhtarlar Günü,Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından , Ulu Resort Hotel’de kutlandı.Kutlamaya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel,Aydıncık belediye başkanı Ferat Aktan,Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe,Gülnar,Aydıncık,Bozyazı ve Anamur muhtarları ve eşleri katıldı.

Yemekli toplantıda ,Başkan Kocamaz ile hatıra fotoğrafı çektiren muhtarlar,Büyükşehir Belediyesi birim amirleri ile de bir araya gelerek, mahallelerinin sorunlarını yüz yüze anlatma fırsatı buldular.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 19 Ekim Muhtarlar Haftası dolayısıyla düzenlenen akşamda, dört ilçenin mahalle muhtarları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “19 Ekim muhtarlar günü biz de bugün vesilesiyle bütün muhtarlarımızla bir arada olalım. Her zaman iş konuşmayalım biraz da neşeli bir ortamda kaynaşalım, birleşelim, sohbet edelim düşüncesiyle böyle bir akşam düzenledik. Tabi ki gönlümüzden geçen bütün muhtar arkadaşlarımızı Mersin merkeze davet edilmesi ve orada ağırlanmasıydı. Ancak mesafeler çok uzun olduğu için biz vatandaşlarımızın ayağına gidelim dedik.  Toprak bizim toprağımız, köy, belde, ilçe bizim. Bu ülke bizim. Hepimiz aynı gemide yolculuk yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, “Beceremediğimiz Tek Şey Yalan Söylemek”

Mersin genelinde hizmet veren belediyelere siyasi parti ayrımı yapmaksızın, gece gündüz demeden çalışıp hizmet verdiklerini söyleyen Başkan Kocamaz konuşmasının devamında “Dağ taş demeden, uzak yakın demeden her yere hizmet götürmenin gayreti içindeyiz. Biz hiçbir belediyeyi diğerinden farklı görmüyoruz. Tüm belediyelerimiz bizim için baş tacı. El ve gönül birliği içerisinde Mersin her geçen gün biraz daha değişiyor ve gelişiyor. Tabi ki yılların ihmalini iki buçuk yıl gibi bir sürede çözüme kavuşturmak mümkün değil. Biraz sabrınıza ihtiyacımız var. Fakat şunu herkes bilsin ki, MHP’li belediyeler verdiği sözü son noktasına kadar yerine getirir. Bizler her şeyi bilir, beceririz. Bizim beceremediğimiz tek şey yalan söylemek.“ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Baki Şimşek

Davetlilerin Muhtarlar Haftasını kutladığını ifade ederek sözlerine başlayan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içerisinde Mersin’e hak ettiği tüm hizmetleri vereceklerini söyleyerek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın Mersin geneline hizmet götürmeye çalışıyorlar. Hepimiz Yörük çocuğuyuz, köy çocuğuyuz. Birbirimizi en iyi biz anlarız. Bundan rahatsız olanlara fırsat vermeyip, sizlerin desteğinizi aldığımız sürece Mersin hak ettiği tüm hizmetleri kavuşacak” dedi.

Başkan Türe

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise Aydıncık, Bozyazı, Gülnar ve Anamur muhtarlarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “4 ilçenin muhtarlarını bir arada görmekten son derce memnun oldum. İlçelerimizin bu birlikteliğini görmek beni çok mutlu etti. Hizmetler konusunda çok şey söylemeye gerek yok. 30 Mart öncesi ne söz verdiysek, hepsi yerine gelecek. Başkanımız ve ekibiyle yeni başarılarla hizmetleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Günel

Düzenlenen akşamda konuşma yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ise yaptığı konuşmada “Bu yıl Gülnar’ımızın 100. Yılını kutladık. Bütün partilerin milletvekilleri, bakanları, sivil toplum örgütleri bir araya geldi. Dünyada insanların birbirine kurşun sıktığı birbirini katlettiği bir dönemde bütün hepimiz bir araya geldik. Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız var gücüyle bütün desteklerini bize sundu. Gülnar’ın tarihinde ilk defa böyle bir olay gerçekleşti. Bugün de yine buradaki birlik beraberlik ortamını başkanımıza borçluyuz.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Aktan

Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan ise Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen hizmetlerin siyasi parti ayrımı yapmadan tüm ilçelere eşit bir şekilde hizmet götürme gayretinde olduklarını söyledi. Başkan Aktan, “Hangi belediyede ne yapılmışsa diğer belediyede de aynısı yapılmakta. Çalışmalarda ilçe olarak mersin olarak memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ben siyaset adına asla yanlış olana doğru demem. Başkanımıza hizmetlerinde dolay teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Mersin Merkez mahalleleri ve Erdemli ilçesi mahalle muhtarları ile canlı bağlantının da gerçekleştirildiği gecede yapılan konuşmaların ardından ilçe muhtar derneklerini temsilen Anamur Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İsmet Baki, Aydıncık Duruhan mahalle muhtarı İsmail Aydın, Bozyazı Tekeli mahalle muhtarı Süleyman Fidan ve Gülnar Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Selik tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Türkiye Şehit Aileleri ve Gazileri Vakfı’na,plaket bedeli karşılığı yapılan bağış makbuzu takdim edildi.

Gece sonunda sahne alan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın seslendirdiği türküler ile muhtarlar ve aileleri gönüllerince eğlenirken, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan’ın sahneye çıkarak türkü söylemesi renkli görüntülere sahne oldu. Anamur Akdeniz Mahalle Muhtarı Şahlar Aşıkoğlu da gecede şarkı söyledi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster