reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 19 Nisan 2019 1476 Görüntüleme

Başkan KILINÇ Anamur Belediyesinin Borcunu Açıkladı

Başkan KILINÇ Anamur Belediyesinin Borcunu Açıkladı

Anamur Belediye başkanı Hidayet KILINÇ yerel basın ile bir araya geldi. 

Anamur da bulunan yerel basınla, gündemde yer alan asılsız haberlere ilişkin basın açıklaması yaptı. Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ konuşmasında ;” Değerli Basın Mensupları; Hepiniz hoş geldiniz. Seçim döneminde ve seçimden sonra birtakım bilgi kirliliğinden dolayı sizleri ve kamuoyunu bilgilendirme durumu hasıl olduğundan sizlerle bu toplantıyı yapma ihtiyacı duydum.

Sizlerle Seçim sürecinde de zaman zaman birlikte olduk. Biraz sonra açıklayacağım borç miktarları ve  Belediyemizin ekonomik krizde olması, bizim asla  bahanemiz olmayacak; kaynaklarımızı sonuna kadar zorlayacak , Hükümetimizden de gerekli desteği alarak ,verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için sonsuz gayret içinde olacağız.

Anamur’a hizmet konusunda zerre kuşkumuz yoktur. Ben, Belediyemizin sorumluluk alanında olsun olmasın, sonuna kadar Anamur´un tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğim .İlçemizin  Devletimizden alması gerektiği  ve hakkettiğine inandığım her türlü hizmeti almak ve Anamur’lulara sunmak  için mücadele edeceğim .Benim görevim ; planlı, projeli ve akılcı bir anlayışla,çağdaş bir Anamur oluşturmak için çalışmaktır.

 Değerli Basın mensupları öncelikle Belediyemizin Mali durumuyla ilgili olarak şeffaflığımız gereği sizlere bilgi vereyim.

 Üç kalemde İller bankasından, önceki Belediye döneminde aldığı borç 7.426,000TL.´dir.

 Yine dört kalemde bir özel bankadan alınan kredi borcumuz 10.065,000 TL.´dir.

 Esnafa olan cari borçlarımız 7,664,000TL.´dir.

 SGK, Vergi sendika borcumuz, 576.000TL.´dir.

Parası temin edilmediği halde müteahhitlere ödememiz gereken borç miktarı;8.383.000TL. (OrganikPazaryeri,Asvalt,Parke,Atatepe,Çarıklar,Ören Stadyumu)

 Toplam borç miktarımız,34.115,090,000 TL.dir.

 (Eski parayla Otuz dört trilyon , yüz on beş milyon, doksan bin TL.)

 Belediyemizin tahsil edilmesi mümkün olmayan alacakları vardır. Bu alacakları sanki her an kasamıza girecekmiş gibi açıklamak vatandaşlarımızı kandırmaktır. Bunları öncelikle size bildirmek istedim.

Belediyeler diğer kurumlarımız gibi sadece resmi daire değildir. Başkanını ve Meclis Üyelerini halkın seçtiği, amiri halk olan, bir kurumdur. Benim görevim halkın çarçur edilen parasını sıkı para politikasıyla verimli kullanmaktır. Yani israf ekonomisinden, verim ekonomisine geçirmek azmindeyim. Bunun için tasarruf ve gelir üretmek önceliğimizdir.

  Son günlerde basında çıkan haberlerle ilgili şunu söyleyebilirim. Anamur´da Lale Devri sürgünü´ ´diye başlık atarak yalan haber yapan ve sekiz memuru sürgün ettiğimi söyleyen kimlerin “Sözcü”sü olduğu bizce malum gazete olayı istismar etmiştir. Bir kere bahse konu olan personellerimiz memur değil şirket işçisidir. İşçi, TDK´ na göre başkasının yararına beden ve kafa gücünü veya el becerisini kullanarak ücretle çalışan kimsedir. Belediyemizin temizlik vs işleri için özel şirketten hizmet için aldığımız,daha sonra hükümetimizin yaptırımıyla Belediyemiz şirketine dahil ettiğimiz emekçi, onurlu çalışanlarımızdır. Adama göre iş değil, işe göre adam çalıştırmak ve halkın parasıyla çalıştırdığımız personellerimizden verim almak zorundayız. Üstelik bu konuda çalışmalarımız liyakat ve beceriye göre devam edecektir. Adı geçen personellerimizden bazıları, yapılan haberde kullanılan resim ve bilgilerin sosyal medya hesabından bilgileri dışında fotoğraflarının alındığını, personele zulüm yaptığımız haberlerini yalanlayarak, yasal yollara başvurarak yalan haberini yapanlar hakkında davacı olacaklarını bildirmişlerdir.

 Belediyemizin geleceği ipotek altına alınmışken, birilerinin keyfine göre personel çalıştırmamızı kimse beklemesin.

 Belediyemizin çıkardığı gazeteye gelince, Bu gazete Anamur´un değil, Belediye Başkanının reklamını yapmak için çıkarılan haftalık bir gazetedir. Çalışan personel sayısı altıdır. Bu personelin aylık maliyeti 18.334,00TL´dir.Aylık basım maliyeti 3.000,00TL´dir.Gazetenin maliyeti artı dağıtım ve personel desteği hariç, 21.334,00TL´dir.Allah aşkına içinizde günlük çıkan gazetesi olanlar var. Hanginiz bu kadar maliyette gazete çıkarıyor. Bizim maliyetimiz kadar tamamınız para kazanabiliyor musunuz?

 Değerli basın mensupları, ben Hak’ka ve halka hesap verirken vicdan azabı çekeceğim bir koltukta oturmam .Halkın parasını ancak halka hizmet için harcarım. Belediye Başkanının reklamı için gazeteye  bu kadar masraf yapılır mı? Gazete dışında başka reklam harcamalarını da açıklasam gözleriniz fal taşı gibi açılır. Ama şimdilik konumuz bu değil.

 Değerli arkadaşlar, Sizler Anamur´un gözü, kulağı sesisiniz.

Olabilir mi böyle bir şey?

Bu nasıl bir anlayış?

Hitlerin gestaposu gibi  personeli birbirine kontrol ettiren bir düzen kurulmuş. Şirket işçilerimizin bazıları belediyemizin aristokratları, bazıları köle. Olmaz öyle bir şey. Biz bunlara son veriyoruz. Herkes çalışacak. Halka hizmetkar olmak yerine, kendine çalışmak isteyenlerin boğazına kılçık oluruz, kılçık. Çalışmayan Personelin sadece yerini değiştirmekle kalmam ,işine de son veririm.

Değerli basın mensupları, halkın müşterek sesi olan basınımızla Anamur´un  kalkınması  için hep beraber çalışacağımızı ve sizlerin uyarı ve desteğinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Basın açıklamamıza  katılımlarınızdan dolayı  hepinize teşekkür ediyorum “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster