reklam
Ana Sayfa Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Gündem, Magazin, Politika 5.03.2015 2473 Görüntüleme

SON DAKİKA : “AK PARTİ % 10 , CHP % 33”

Dağıtım şirketlerine ve şehirlere göre değişmekle birlikte, 23 Şubat 2011 tarihi itibariyle ortalama 3,40-3,45 lira olan motorinin litre fiyatı, bugün 3,50-3,53 kuruşa yükseltildi.

05-03-2015 bugünün tarihi ile şuan ki Dizel yakıtın litresinin lira cinsinden değeri  3.83 ‘ dür

İyide bunları size niye yazdım ?

Yıl 2011 petrolün Varili  92 dolar, şimdi ise 50 dolar.

CHP’nin 2011 ‘de yapılan genel seçimlerde  , seçim vaatlerinden  biride” Çiftçinin kullandığı mazot 1.5 lira olacak” tı.

Yıl 2015 yapılacak olan genel seçimler için vaatler  açıklanmaya başladı.

CHP iktidarında köylü yeniden, milletin efendisi olacak. Çiftçilere mazotu 2 TL yapacağız  ( CHP PM Üyesi Tuncay Özkan )

Neresinden tutacağımı ve neresinden başlayacağımı bilemiyorum. Bildiğim bir tek şey var , başlarsam bitiririm evvela ALLAH ’ ın izniyle.

Yıl 2011 mazot 3.50 lira, yıl 2015 mazot 3.83 lira. Yani şu demek oluyor , 4 yıl boyunca mazot fiyat artışı yüzde on ( % 10 ).

Yıl 2011 vaat edilen  fiyat 1.50 lira , yıl 2015 vaat edilen fiyat 2 lira ve artışı yüzde  33 ( % 33 ).

Daha düne kadar,  dünyada petrol fiyatları yarı yarıya düştü ama bizim ülkemizde düşmüyor, düşürülmüyor ’u  haklı olarak savunanların , şimdi  petrol fiyatlarına , hükümetten daha çok zam yapmasına akıl sır erdiremedim.

Oysaki ben muhalefetten ”  biz 2011 yılında mazot 1.50 lira olacak demiştik ama o zaman petrolün varili 92 dolardı . Bugün ise petrolün varili 50 dolara düştü , o halde bizde , çiftçimize mazotu 75 kuruştan vereceğiz” demelerini beklerdim.

Bir gün Nasreddin Hoca, oğlunu eşeğe bindirmiş kendisi arkasından ağır ağır yürüyerek köye gidiyorlarmış. Yolda bunları görenler :

– Dünya tersine döndü galiba ! Baksana hâle, ihtiyar adam yerde yürüyor da parmak kadar çocuk eşeğin üzerinde. Ne ayıp şey değil mi ? Diye söylenmeye başlamışlar.

Bu sözleri duyan Nasreddin Hoca , merkepten oğlunu indirip kendisi binmiş. Biraz gidince bir kaç kişiye daha rastlamışlar. Onlar da :

– Şu hâle bakın siz ! Koskoca adam binmiş eşeğe, parmak kadar çocuk arkasından yetişeyim diye ter döküyor, insanoğlu işte hep kendini düşünür, diye konuşmaya başlamışlar..

Bu sözleri duyan Hoca :

– Oğlum en iyisi gel beraber binelim. Bakalım ne diyecekler , demiş.

Hoca önde oğlu arkada giderken birkaç kişi daha görmüş onları. Onlar da :

– Şu insanoğlunda merhamet diye bir şey kalmadı. Baksana eşeğin beli neredeyse yere değecek. Yerde yürüseler sanki ölecekler mi ? Azıcık Allah korkusu olan kimse böyle yapmaz, gibi sözler söyleyerek uzaklaşmışlar.

Hoca bu sefer :

– Oğlum en iyisi mi, ikimizde yürüyelim, öyle ettik olmadı böyle ettik olmadı. Bir de bu şekil deneyelim demiş.

Eşek önlerinde, onlar arkada yollarına devam ederlerken , birkaç kişi daha görmüş bunları. Onlar da :

– Şunların ki de akıl mı yani ? Eşek önlerinde bomboş gidiyor da her ikisi de şu sıcakta yerde yürüyorlar. İnsan , boş eşek olur da binmez mi hiç ? Demişler.

Bu sözleri duyan hoca :

– Gördün ya oğul, her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yapsan beğenmiyorlar. En iyisi bildiğinden şaşmayacaksın. Elin ağzı torba değil ki, büzesin ! Demiş..

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster