reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 5 Ağustos 2021 245 Görüntüleme

Bakan Elvan, Yangın Bölgelerinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Bakan Elvan, Yangın Bölgelerinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Abdullah UYSAL / anamur postası

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ‘AFAD İl Koordinasyon Toplantı’sının ardından orman yangınlarının meydana geldiği bölgelerde incelemelerde bulundu.  

Aydıncık ilçesine bağlı Yenikaş, Karaseki ve Duruhan mahallelerine geçen Bakan ELVAN’a ziyaretleri esnasında Vali Ali İhsan SU’nun yanı sıra, milletvekilleri Hacı ÖZKAN, Zeynep Gül YILMAZ, Ali Cumhur TAŞKIN ile il ve ilçe protokol üyeleri de eşlik etti.

Yangından zarar gören mahalle sakinleri ile buluşarak vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Bakan ELVAN “Ne gerekiyorsa yapacağız, yanınızdayız, bütün ihtiyaçlarınız karşılanacak. Bir daha bu tür felaketler başımıza gelmesin. Geçmiş olsun” dedi.

Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Bakan ELVAN, sorunların çözülmesi için yetkililere talimatlar verdi.

Bakan Elvan, ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı telefonla arayarak “Yangın şu anda tamamıyla kontrol altında, hasar tespit çalışmaları da bitti. Gerekli destekleri veriyoruz, tüm vatandaşlarımıza sizin selamlarınızı iletiyoruz. Tüm masraflarını karşılayacağımızı vatandaşlarımıza ifade ettik, sizlere dua ve teşekkür ediyorlar.” dedi.

Bakan ELVAN, yangından hanesi zarar gören bir vatandaşı ise Cumhurbaşkanımız ile telefonla görüştürdü

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, telefonda görüştüğü vatandaşa geçmiş olsun dileklerini ileterek şifalar diledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, daha sonra yangından zarar gören Aydıncık ve Silifke ilçelerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil