reklam
Ana Sayfa Gündem 23 Kasım 2019 2163 Görüntüleme

AZİZ ŞEHİDİMİZ,ÖZÜR DİLERİZ ” Mezarına Sahip Çıkamadık”

Abdullah UYSAL / anamur postası

Çanakkale Muharebesinin 104. Yılını Kutladığımız bu günlerde , Silifke – Gülnar karayolunun kenarında  bulunan ve  burada yapılan yol çalışmaları nedeni ile zarar gören gazimiz Musa oğlu Hebib’in mezarı , konuyla ilgili basında çıkan haberlerin ardından,Jandarma ekiplerinin yaptıkları incelemenin akabinde savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenilmiş ve kamuoyunda takdirle karşılanmıştı.

Ancak bu haberin üzerinden yaklaşık iki ay zaman geçmesine rağmen, şehidimizin mezarının kaderine terk edilmişliği devam ediyor.

Silifke – Gülnar karayolu üzerinde bulunan ve yöre halkının bir fatiha okumadan geçmediği şehidimizin mezarını ziyaret eden , Mersin’in sevilen simalarından ve aynı zamanda Gülnar Belediye Başkan Aday Adayı olan Dr. Kutlay ÖZCAN’ın açıklamasını yayınlıyoruz.

Dr.Kutlay ÖZCAN açıklamasında , ” Evet değerli Mersinliler , Çanakkale Savaşı’nda yaralanıp buradan Silifke’ye , Silifke’den de Gülnar’a çıkmak isterken , yarasından dolayı burada şehit olan hemşerimiz Gülnar Korucuk köyünden Hebib Şehidimizin mezarı burası. Bakın hiçbir şey değişmemiş . 6 ay önce gündeme getirmiştik, yol yükselince mezarın üzerine karayolları tarafından bilinçsizce dolgu malzemesi dökülmesinden dolayı yarısı kapandı.Kimse burada Şehit mezarı olduğunu bilmiyor.

Bir çeki düzen verin,taşları kaldıralım, etrafını bir çevirelim,bir merdiven yapalım aşağı inen insanlar bir Fatiha okusun diye,ama hiç kimsenin umurunda olmadı.

100 yıldır bu şehidimizin mezarı burada ama şuan verilen değer bu,insanlar orayı tuvalet olarak kullanıyor,çöplük olarak kullanıyor,hayvanlar ise üzerinde otluyor . Şimdi o Hebib kardeşimiz bilseydi mezarının 100 yıl sonra böyle olacağını uğruna savaşıp şehid olduğu insanların mezarına tuvaletini yaptığını keçilerini üzerinde otlatacağını mezarının şuan ki durumu,inanın ki o savaşa gitmeye de bilirdi. Yani “niçin savaşıyoruz ? yarın bizim değerimiz kıymetimiz bilinecek mi bu insanlar içinmi öldüm ben diye soracaktı O sadece belki de şehit olduğuyla kaldı. Mersinde şehide verilen değer bu, şehidimiz kimsenin umurunda değil. Biz 6 aydır çırpınıyoruz bir şey yapmaya çalışıyoruz ,bir değer verelim maneviyatımızı güçlendirelim, çocuklarımıza örnek olalım diye ama hiç kimse de hiçbir şey yapmadı. Artık bizim de diyecek bir sözümüz yok. Buraya geldik şimdi en azından ben kendim bir kuran okuyup ruhuna bir Fatiha veriyim. Vatandaş olarak görevimi yapayım , gerisini de Mersin kamuoyuna bırakıyor Seçilmişleri ve atananları göreve davet ediyorum . Gerekirse bu videoyu CİMER’e cumhur başkanına yollayacağım. Mersin’de şehide verilen değeri görsün ona göre artık ilgili mercilere gereken talimatı vereceğine inanıyorum. taktir Mersin kamuoyunundur .Teşekkür ederim ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

MAMURE KALESİNDEN HIRSIZLIK

MAMURE KALESİNDEN HIRSIZLIK

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster