reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Haziran 2015 2665 Görüntüleme

Antalya Asfaltındaki Çalışmanın Sebebini Öğrendik

Antalya Asfaltındaki  Çalışmanın Sebebini Öğrendik

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ,Dün (17.06.2015) bir basın açıklaması yaparak, D-400 karayolu üzerinde yapılan çalışmalarla ilgili “ bu çalışmaları kim yürütüyor, sorumlusu kimdir”  demişti.

Başkan açıklamasında;

Değerli Kamuoyu,

Anamur, çevresi ile birlikte değişen bir kent statüsündedir. Belediye olarak bizlerde Anamur´da yapılan ve Anamur´un önünü açacak her türlü yatırımı desteklemeyi kendimize ilke edindik. Siyasi ayrımda bulunmaksızın devlet yatırımlarını tümüyle destekledik. Bu kapsamda Anamur´a ulaşan yolların yapımı, İskele´nin yapımı, Stadyumun onarımı, Köşekbükü  Mağarası´nın onarımı, Mamure Kalesi´nin restorasyonu, Hastane yapımı, Alaköprü Barajı sonrası hasar gören yolların yapımının takipçisi olduk ve takipçisi olacağız.

Ancak görüyoruz ki bazı çalışmalar başlatılmasına karşın sonuçlandırılamamaktadır. Antalya asfaltında  alelacele başlatılan alt yapı ile ilgili olduğu düşünülen çalışma, yaklaşık bir ay olmasına karşın koruma bantlarıyla çevrilerek olduğu gibi bırakılmıştır. Antalya asfaltında haftalardır bitirilemeyen çalışmayla; başta bölgede ikamet eden vatandaşlarımızın toz ve pislik içerisinde kalmasına, Anamur´dan geçen seyahatçilerin şantiye görüntüsüyle karşılanmasına ve işin kimin tarafından yapıldığının belli olmadığı bir çalışmaya şahit olunmaktadır. Logarların1.5 metre yüksek yapılması bölgede ki esnafın önünü kapatmaktadır. Boru döşemek için kazılan yerler de araçlarımız geçiş yaparken zorluk yaşamaktadır.

ANAYOL

Buradan Anamur Halkı adına soruyoruz ;

Bu çalışmayı hangi kurum yürütüyor?

Sorun haline gelen şantiye görüntüsü ne zaman son bulacak?

Ören´den Anamur´a ulaşan yolda hiçbir çalışma olmamasına karşın yolun bir şeridi gereksiz bir şekilde ne için kapalıdır, ne zamana kadar kapalı kalacaktır?

Döşenen borular için yapılan logarlar ne için 1.5 metre yükseklikte yapılmıştır?

Logarlarda bir kaza yada can kaybı yaşanması durumunda sorumlu kimdir?

ANAYOLL

Anamur Halkı adına bu soruların cevaplanmasını ve bu şantiye görüntüsünün bir an önce sonlandırılmasını, istenildiği takdirde Belediye olarak tüm desteğin verileceğini belirtmek istiyoruz.”demişti.

Bugün (18.06.2015) Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz’dan Cevap geldi. İlçe başkanı Yılmaz açıklamasında;

“Bilindiği üzere bir kısmı ilçemiz içinden geçen D-400 Karayolunun Muzlu kavşakla İskele kavşağı arasındaki yapıla gelen çalışma ile ilgili olarak çeşitli açıklamalar ve yorumlar gelmektedir. Bundan dolayı da bu hizmetin Anamur a kazanımı ile alakalı başından beri takipçisi olan ve temin eden AK Parti Hükümetidir ve yol medeniyettir anlayışı ile  zamanının en iyi tekniği kullanılarak sıcak asfalt veya beton asfalt dediğimiz teknik uygulanarak bakım onarım ihtiyacı  daha az olan yol sistemi yapılmaktadır.

ANAYOLLLBu projeyi uygulamadan sorumlu kurumdan bilgi alınmadan yapılan açıklamalardan dolayı ilçe başkanı olarak Karayolları 5.Bölge Müdürü Mehmet Akyiğit’ le yapmış olduğum görüşme sonucu aldığım bilgi şudur:Yeni yapılacak olan beton asvalt öncesi yol alt yapısı yapılmadan beton asvaltın dökülemeyeceğini  ve şu anda yapılan çalışmanın da yağmur suyu toplama ve drenaj çalışması yapılarak yapılacak asvalt üzerinde su birikmesini önleyerek kazaya meydan vermeme ve toplanılan suyun da herhangi bir su baskınına mahal vermeme si için tahliyesi ile alakalı gereken çalışma en kısa zamanda biterek kod olarak ta inişli çıkışlı bir yapı olmamak üzere yeni Türkiye ye yakışır tabiri caizse uçak pisti emsali yolun Anamur umuza kazandırılacağı bilgisini Hemşerilerimizle paylaşmamız gereğini duyduk.İnşalllah İlçemize yapılacak Yatırımların da devamı gelecek saygı ile duyrulur” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster